Вперті коропи: у Києві відкрили мурал, присвячений фільму та айтівцям

Вперті коропи: у Києві відкрили мурал, присвячений фільму та айтівцям Фото автора

Надворі спека, а на новому київському муралі — синя безодня, прохолодний спокій якої розбивають японські коропи кої. Це не просто стінопис — це артреверанс українському IT-сектору та водночас присвята художньо-документальному фільму "Перший код", що розповідає історію вітчизняних айтівців і науковців від 50-х років минулого століття до сьогодні.

Фото автора

На відкритті ми познайомилися та поспілкувалися  з автором муралу, художником Андрієм Ковтуном (усі ж пам'ятають його Привида Києва на Подолі?).

Мурал ми створили за 10 днів — працювали невеличкою командою з трьох людей. Чому саме риби? Чесно кажучи, ми довго думали над ідеєю. І якось заговорили про японських коропів. Це незвичайна риба, відома тим, що завжди пливе проти течії. І ця красномовна риса нам дуже сподобалася. Взагалі, наші айті — наче риба у воді, — розповідає Андрій Ковтун. 

Двійковий код. Фото автора

Що цікаво, сам Андрій колись працював на збірці PC, тож IT-тема йому близька.

А тепер – невеликий "ліричний" відступ. Геть випадково у розмові з Андрієм з'ясувалося, що він та його команда майже від початку повномасштабного вторгнення розфарбовують військовим автівки.

Фото: PixelTac

За цей час хлопці довели до "бойового стану" більш ніж 1000 машин! Доводилось і зброю у маскувальні кольори фарбувати.

Навіть черепи малювали на прохання. Будь-яке побажання та каприз — аби це допомагало нашим захисникам свою роботу виконувати, — розповідає художник.

Повертаючись до фільму "Перший код" режисера Артура Лермана (бюджет фільму становив 8 000 000 грн), то вже, як нам сказали, відбуваються його закриті покази. Щодо широкого прокату, то очікується, що на екрани стрічка вийде восени цього року. До речі, у фільмі можна буде побачити багато знакових київських локацій: крематорій на Байковому кладовищі, бібліотеку імені Вернадського, "Український Дім", недобудований вокзал на Дарниці. 

Місто прописки муралу: проспект Науки, 10.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації