Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов Фото: Ігор Кузнєцов/"ТиКиїв"

Покупка власної оселі залишається актуальним питанням для більшості українців, навіть попри війну. То де в Києві чи його передмісті можна вигідно придбати житло? З'ясуймо, які умови, знижки й програми лояльності пропонують забудовники.

За даними каталогу житлових комплексів України від забудовників ЛУН, торік продажі квартир в українських новобудовах відновилися на 20% від довоєнного періоду. А порівняно з 2022 роком показник зріс удвічі!

Цікаво, що попит поступово зміщується в бік житла економкласу та об'єктів на етапі готовності або майже завершеного будівництва. За останній рік продажі квартир у введених в експлуатацію будинках склали близько 60% від загального обсягу угод, тоді як у 2021 році ця частка сягала лише 40%.

Нині більшість забудовників намагається максимально адаптувати свої пропозиції під фінансові можливості покупців. У тренді — розтермінування (сплата вартості частинами протягом визначеного періоду) та вигідні умови для захисників України.

Приміром, ЖК Sense City (Софіївська Борщагівка) пропонує розтермінування на три роки з першим внеском від 30%. А до кінця року діє знижка до 5% на квартири для ЗСУ, медиків, ТПО та працівників науки й освіти.

  • ЦІНА? 30-35 тисяч грн/м².
Фото: facebook.com/sensecitykyi

Вигідне розтермінування пропонують і новобудови на Київщині, зокрема в Бучі та Ірпені. До прикладу, в ЖК Dobre Misto (cело Крюківщина) можна придбати квартиру з розтермінуванням на два роки з першим внеском від 30%.

  • ЦІНА? Від 31,5 до 33,8 тисячі грн/м².
Фото: facebook.com/dobremisto1

Таунхауси "Свій Дім 2" (село Крюківщина) та "Свій Дім 3" (Софіївська Борщагівка) привертають увагу покупців комфортним плануванням і гнучкими умовами оплати. Наприклад, є розтермінування на два та три роки з першим внеском від 0%. Також до кінця року діє знижка до $12 500 на будинки при 1-му внеску від 50%.

  • ЦІНА? Від 2,07 млн грн до 3,46 млн грн за будинок.
ЖК "Свій Дім 3". Фото: olx.ua

А що в Києві?

Житловий комплекс Lucky Land (Святошинський район) пропонує гнучке розтермінування на 4 роки з першим внеском від 30%. Також доступний пільговий щомісячний платіж на суму $550 на місяць, що діє до введення ЖК в експлуатацію. Далі ж — розстрочка до 2 років.

  • ЦІНА? Від 55,9 тис. грн до 77,6 тис. грн/м². (А ось для комерційної нерухомості вартість квадратного метра може сягати 135 тисяч грн)
Фото: facebook.com/luckyland.dim

При виборі ЖК варто звернути увагу, чи підтримує він "єОселю" — програму доступного кредитування житла від Президента України. Приміром, ЖК Lucky Land пропонує іпотеку на 1-20 років під 3-7% річних. А перший внесок складатиме 10-20%.

Житловий комплекс "Метрополіс" (Голосіївський район) вирізняється зручним розташуванням у межах Києва та cучасним дизайном. Тут діє розтермінування до чотирьох років із першим внеском від 20%. А до кінця року діє акційне розтермінування до 48 місяців на квартири (перший внесок від 16 800 $). 

  • ЦІНА? Від 62,7 тис. гривень до 75,2 тис. грн/м². 
Фото: facebook.com/metropolis.jk

Окремі ЖК (той-таки "Метрополіс") підтримують надання сертифікату на придбання нерухомості в межах програми "єВідновлення". Це — державна компенсація за зруйноване житло внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією росії проти України.

Утім, попри всі спроби забудовників зробити житло доступнішим, частина потенційних покупців все ще ставиться до первинного ринку з обережністю.  

Ринок первинної нерухомості сьогодні перебуває в складному становищі. Одна з головних причин — обережність покупців. Багато людей не готові вкладати кошти у квартири в будинках, які ще перебувають на етапі будівництва. Це пов'язано з певними ризиками: можливими затримками в термінах здачі об'єкта, економічною нестабільністю та недостатньою довірою до деяких забудовників, — пояснює Наталія Гаджаман, рієлторка з агенції нерухомості White House.

Фахівчиня доповнює, що первинний ринок (нерухомість, яка ще не перебувала у власності) тримається на плаву завдяки надійним компаніям, що пропонують вигідні програми лояльності та гарантують вчасне виконання зобов'язань.

Фото: Freepik

Але попит на новобудови залишається нижчим у порівнянні з вторинним ринком (нерухомістю, у якої раніше вже були власники). Чому? Бо чимало людей віддають перевагу готовому житлу, де одразу можна розпочати ремонт або навіть переїхати.

Наталія Гаджаман все ж не скидає з рахунку первинний ринок. Однак відновлення довіри до нього потребує часу та стабільності. Щодо ринку новобудов рієлторка наводить такі фактори виживання:

  • репутація забудовників;
  • прозорість умов купівлі;
  • привабливість пропозицій для клієнтів.

Важливим фактором при виборі нерухомості зараз стає наявність укриття та автономних систем життєзабезпечення. Спостерігається підвищений інтерес до квартир на середніх поверхах (3-5), що пов'язано з міркуваннями безпеки. Забудовники адаптуються до нових реалій: посилюють конструкції будівель, облаштовують підземні паркінги під укриття. Впровадження енергоефективних технологій і створення безпечних просторів для мешканців стають стандартами для новобудов. Забудовники приділяють особливу увагу створенню багатофункціональних зон для роботи, відпочинку та соціальної взаємодії. 

На що також варто звернути увагу покупцям?

Фото: Freepik

Один із визначальних аспектів вибору житла в новобудовах — це енергоефективність будинку. Тим, хто шукає житло з мінімальними комунальними витратами варто звернути увагу на:

  • Теплоізоляцію — будинки з якісною теплоізоляцією сприяють зниженню витрат на опалення взимку та кондиціонування влітку.
  • Житлові комплекси з сучасними системами опалення — новобудови, що використовують автономні або індивідуальні системи опалення, дають можливість мешканцям контролювати споживання енергії.
  • Система "розумний дім" — якщо новобудова оснащена такою системою, це допомагає автоматично регулювати освітлення, опалення та інші параметри, а отже, економити ресурси.
  • Енергоощадні технології — варто звернути увагу на наявність світлодіодного освітлення, систем рекуперації тепла та інших енергоощадних рішень.

Загальна картина на ринку нерухомості аналогічна багатьом іншим економічним секторам, де панує інфляція: ціни квадратних метрів зростають і, найімовірніше, продовжать лізти вгору у 2025 році, адже попит нікуди не подівся, особливо, якщо йдеться про бюджетні варіанти з невеликим метражем. Так від початку року середня ціна квартири в новобудові в цілому по Україні зросла на 8,5% і нині становить 2,3 мільйона гривень, за даними порталу OLX. Якщо говорити про вторинний ринок нерухомості, то й тут зростання цін на 4,4%, тому тепер середня вартість такої квартири складає 1,8 мільйона гривень. Отож при купівлі житла слід враховувати всю наявну вигоду.

Текст: Катерина Руденко

Читай також: Зарплати в Києві зросли: тренди на ринку праці 2024 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Київ, якого більше немає: яким був будинок Крістера та його господар - 412x412
Це Київ

Артем Прокопенко

Київ, якого більше немає: яким був будинок Крістера та його господар

Радянський Грінч: як СРСР намагався викрасти українське Різдво - 412x412
Це Київ

Редакція "ТиКиїв"

Радянський Грінч: як СРСР намагався викрасти українське Різдво

Як працюватимуть ТРЦ Києва на Різдво та Новий рік - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Як працюватимуть ТРЦ Києва на Різдво та Новий рік

Киян запрошують на безплатні різдвяні екскурсії: як записатися - 412x412
Афіша

Тетяна Трифонова

Киян запрошують на безплатні різдвяні екскурсії: як записатися

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації