13 листопада в історії Києва: які пам'ятні події сталися в цей день

13 листопада в історії Києва: які пам'ятні події сталися в цей день Фото: Unsplash

"ТиКиїв" знайомить тебе з історією нашого улюбленого міста. Щодня ми розповідаємо, хто з відомих киян народився у цей день та які цікаві події відбувалися у столиці в минулому.

Які пам'ятні події відбулися в Києві 13 листопада — читай нижче.

Пам'ятні події в Києві 13 листопада

  • 1918 рік — у приміщенні Міністерства шляхів на Бібіковському бульварі (нині бульвар Шевченка) відбулися таємні збори представників українських політичних партій, що входили до складу Українського національного союзу, та есефів, залізничних організацій і Селянської спілки. Збори схвалили раніше розроблений план повстання проти гетьманського режиму. Намітили соціальні, політичні і національні гасла і обрали тимчасовий революційний орган для керівництва, новий український уряд — Директорію. До її складу увійшли: Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Федір Швець, Панас Андрієвський і Андрій Макаренко.
Склад Директорії в другій половині 1919 року. Зліва направо: Андрій Макаренко, Федір Швець, Симон Петлюра.
Фото: вікіпедія
  • 1997 рік — в Києві відбулося перше в історії засідання Центральної виборчої комісії України. Цей день вважають датою створення ЦВК України.

Що відзначають 13 листопада

У цей день в світі відзначають Міжнародний день незрячих. Його мета — привернути увагу суспільства до проблем людей з порушенням зору та допомогти їм розв'язати соціальні проблеми і отримати доступ до якісної медичної допомоги.

За новим церковним календарем, на який ПЦУ перейшла з 1 вересня 2023 року, сьогодні віряни вшановують пам'ять святителя Івана Золотоустого, архієпископа Константинопольського. Разом з Григорієм Богословом і Василієм Великим він вважається одним з трьох головних Отців Церкви у православ'ї та у східних католицьких церквах.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації