14 листопада в історії Києва: що відбувалось та хто народився з відомих людей
"ТиКиїв" продовжує знайомити тебе з історією нашого улюбленого міста. Щодня ми розповідаємо, хто з відомих киян народився у цей день та які цікаві події відбувалися у столиці в минулому.
Які пам'ятні події відбувались у Києві 14 листопада — читай у цьому матеріалі.
Хто з відомих киян народився 14 листопад:
- Дмитро Антонович (1877 рік — 1945 рр.) — історик мистецтва й театру, політичний діяч, син Володимира Антоновича. У різні часи був одним із засновників Революційної української партії, редактором численних українських часописів, членом Української Центральної Ради, міністром мистецтва, головою дипломатичної місії в Римі, одним з організаторів Українського вільного університету у Відні та Празі.
- Федір Богатирчук (1892 —1984 рр.) — шахіст, медик-рентгенолог, політичний діяч. Під час нацистської окупації Києва був фактично головою Українського Червоного Хреста. Врятував чимало життів, організовував збір продовольства, яке роздавав містянам, і навіть потрапив до гестапо. Після війні емігрував у Канаду, де брав участь у шахових турнірах та вів активну наукову діяльність.
- Гаїна Коваленко (1905 — 1989 рр.) — письменниця, перекладачка, акторка, дружина поета Миколи Бажана. Опублікувала декілька дитячих казок, а також перекладала з російської, грузинської, латиської, японської, польської й інших мов поетичні та прозові твори.
Історичні події, що відбувалися у Києві 14 листопада:
- 1918 рік — декретом гетьмана Павла Скоропадського було засновано Українську Академію наук у Києві та визначено її статут. Першим президентом академії став науковець та філософ Володимир Вернадський.
- 1944 рік — у Києві відкривається Державний музей українського мистецтва, який нині має назву Національний художній музей України (вул. Городецького, 6). Будівлю першого Міського музею у 1899 році створив архітектор Владислав Городецький. За радянських часів музей кілька разів реорганізовували, і в результаті його експозицію розділили на історичну та мистецьку частини. На базі історичної та археологічної колекцій створили Державний історичний музей (нині Національний музей історії України), а твори мистецтва залишились у музеї на Городецького.
- 1999 рік — на посаду президента України вдруге обрали Леоніда Кучму, він обіймав цей пост з 19 липня 1994-го до 23 січня 2005-го.
Що відзначають 14 листопада
В Україні та світі святкують Міжнародний день логопеда та Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. За церковним календарем відзначають День Святого Благовірного Ромейського Імператора Юстиніана I Великого та День Святої Благовірної Авґусти Теодори.
Як у минулому, так і зараз у Києві відбувається багато цікавого, особливо у культурному житті. Про те, куди піти у столиці на цьому тижні, читай у гіді від "ТиКиїв".