17 січня в історії Києва: вибори, які стали взірцем дотримання демократичних норм, і народження відомих діячів

17 січня в історії Києва: вибори, які стали взірцем дотримання демократичних норм, і народження відомих діячів Фото: Громадянська мережа "ОПОРА"

"ТиКиїв" знайомить тебе з історією нашого улюбленого міста. Щодня ми розповідаємо, хто з відомих киян народився в цей день та які цікаві події відбулися у столиці в минулому.

17 січня запам'яталося проведенням президентських виборів, які були визнані взірцем дотримання демократичних норм.

Також 17 січня у столиці народилися відомі особистості, зокрема, письменниця Галина Буділова, дизайнерка і модельєрка Лілія Літковська, чемпіон світу з блискавичних шахів Радомир Пилипенко та інші.

Детальніше про цей день в історії читай нижче.

Пам'ятні події в Києві 17 січня

  • 2010 рік — перший тур виборів Президента України. Переможцями стали Віктор Янукович (35,32%) і Юлія Тимошенко (25,05%), які вийшли до другого туру. Явка на вибори склала 69,15%. Згодом ЦВК визнала ці вибори взірцем дотримання демократичних норм.

Відомі кияни, які народилися 17 січня

  • Ірина Дніпренко (1955-2022 рр.) — телережисерка, членкиня Національної спілки кінематографістів України. За період творчої діяльності створила понад 1 тис. телевізійних програм. Як режисерка працювала над випусками телепередач "День за днем", "На добраніч, діти", "Катрусин кінозал". Створила цикли програм "Для маленької компанії" і "Зустрінемось о 17" (пізніше перейменовано в "Канал Д"). Була президенткою Всеукраїнського міжнародного конкурсу-фестивалю "Молоде телебачення" імені Вадима Чубасова.
Фото: вікіпедія
  • Антон Нікітін (нар. 1978 р.) — медіаменеджер, продюсер, сценарист, головний редактор каналу "Інтер", член Спілки журналістів України. У квітні 2013 року став головним редактором документальної картини про співачку Квітку Цісик "Квітка. Голос в єдиному екземплярі". У 2014 році взяв участь у створенні документального фільму "Блаженніший Володимир". 2015 року став автором ідеї проєкту "Люди перемоги" — серії книг-фотоальбомів про ветеранів Другої світової війни. 2016 року взяв участь у створенні документального фільму "778 днів без своїх". 2017 року телеканал "Інтер" зняв фільм "Бомбы, которые взорвали мир" про Югославську війну. Антон Нікітін виступив автором ідеї та співавтором сценарію.
Фото: вікіпедія
  • Лілія Літковська (нар. 1982 р.) — дизайнерка та модельєрка, власниця бренду жіночого одягу Litkovskaya. Була стилісткою музичних гуртів "Тартак" і "Таліта Кум", створювала образи артистів для зйомок кліпів. Також була стилісткою в програмі "Шанс". У 2011 році експертами Ukrainian Fashion Week визнана найкращим дизайнером жіночого одягу.
Фото: інстаграм @li_litkovska
  • Галина Буділова (нар. 1990 р.) — дитяча письменниця, журналістка, перекладачка та видавниця. Власниця видавництва та креативної агенції Little Beetle Press. Є авторкою книг "Таємне життя Святого Миколая", "На добраніч, Сонечко", "Королівна Мартуся та її горщик", "Пригоди біпчиків: Леон не хоче йти до садочка". Книжка-розмальовка "Робі та Злюка в Короні" стала першою книжкою про коронавірус для дітей в Україні та увійшла в п'ятірку перших книжок про пандемію по всьому світу. Протягом 2020 року книга стала частиною декількох соціальних ініціатив, була презентована на Bookforum Lviv, перекладена сімома мовами світу та видана шрифтом Брайля. Ця книжка, а також її продовження "Робі та Злюка в короні: у пошуках Пана Позитива" (про постковід та батьківське вигоряння) були видані у 2021 році новим тиражем за сприяння МОЗ України та розповсюджені безоплатно по всій країні.
Фото: фейсбук Галини Буділової
  • Радомир Пилипенко (нар. 2010 р.) — чемпіон світу з блискавичних шахів (бліц) серед школярів до 7 років. У 2017 році на Чемпіонаті світу з шахів серед школярів (FIDE World School Chess Championship) виборов перше місце в наймолодшій віковій категорії серед юнаків та дівчат до 7 років. На момент перемоги вік Радомира Пилипенка становив 7 років 3 місяці та 9 днів, що зробило його наймолодшим українцем, який перемагав на будь-якому з чемпіонатів світу із шахів під егідою ФІДЕ.
Фото: вікіпедія

Що відзначають 17 січня

17 січня у світі відзначається Міжнародний день "Ми не зломлені". Він присвячений підвищенню обізнаності про травму та психічне здоров'я. Цей день кидає виклик суспільним хибним уявленням про тих, хто пережив травму, і сприяє емпатії, розумінню та підтримці тих, хто постав перед психологічними труднощами.

17 січня також святкується День дитячих винаходів. Дата обрана на честь дня народження видатного американця Бена Франкліна — засновника Штатів, державного діяча, публіциста, науковця та винахідника. Свій найперший винахід — наручні ласти для плавання — Бенджамін зробив у 12 років. У день дитячих винаходів важливо порадіти за юних розробників і підкреслити значущість та корисність їхніх винаходів, аби заохотити прагнення та талант.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації