29 лютого в історії Києва: автокатастрофа з олімпійським чемпіоном і народження відомих діячів

29 лютого в історії Києва: автокатастрофа з олімпійським чемпіоном і народження відомих діячів Фото: сайт Херсонського державного університету

"ТиКиїв" знайомить тебе з історією нашого міста. Щодня ми розповідаємо, хто з відомих киян народився в цей день та які цікаві події відбулися у столиці в минулому.

29 лютого запам'яталося автокатастрофою за участі олімпійського чемпіона Олександра Береша.

Також цього дня у столиці народилися відомі особистості, зокрема професор права, блогер Євген Волох, прозаїк Микола Любченко та композитор Яків Цегляр.

Детальніше про цей день в історії читай нижче.

Пам'ятні події в Києві 29 лютого

  • 2004 рік — в автомобільній катастрофі загинув 27-річний український гімнаст, призер Олімпійських ігор у Сіднеї Олександр Береш. Разом із товаришем по збірній Сергієм Вяльцевим він повертався до Києва з олімпійської бази в Конча-Заспі. Під час виїзду на Обухівську трасу машина Береша зіткнулася з BMW з номерами Верховної Ради. В авто була Наталя Мартинюк — донька першого заступника голови Верховної Ради комуніста Адама Мартинюка. Вже за три дні заступник міністра внутрішніх справ Петро Коляда заявив, що ДТП сталося з вини Олександра. Втім, суд встановив, що винуватцем аварії став водій BMW Сергій Антонюк, якого засудили на 5 років, але вдова Береша не отримала ані компенсацій, ані вибачень за звинувачення, що нібито Олександр сам був винен в аварії.

Відомі кияни, які народилися 29 лютого

  • Микола Любченко (псевдонім — Кость Котко) (1896-1937 рр.) — прозаїк, журналіст. Видав 20 книжок гумору і сатири. Серед них "Альманах трьох", "Петлюрія", "Чудоправ-майстри", "Без штепселя", "Дивовижна пригода з гречкою", "Обличчям до спини", "Як воно там за кордоном", "Істукрев", "Сонце поза мінаретами", "Сто годин на добу", "Теж люди", "Останній полон", "Щоденник кількох міст", "Трагедія і фарс". У 1937 році був репресований. Його як "активного учасника контрреволюційної організації" засудили до розстрілу. Реабілітований посмертно.
Фото: вікіпедія
  • Яків Цегляр (справжнє прізвище — Ціґлер) (1912-2008 рр.) — композитор, Заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист України. Серед його найвідоміших робіт — опера "Єврейська трагедія", оперети "Гість із Відня" та "Щасливий долі поворот", музична комедія "Відставний жених" за твором Григорія Квітки-Основ'яненка, поема "Любов поета".
Фото: вікіпедія
  • Євген Волох (нар. 1968 р.) — американський професор права. Веде блог The Volokh Conspiracy (у перекладі — Змова Волоха). У 7 років разом з родиною емігрував до США. Відомий своєю роботою над Першою та Другою поправками до Конституції США, а також діяльністю для захисту авторського права. Виступає за право свободи слова та свободи віросповідання, висловлюється проти расової упередженості. З 2005 року є активним блогером на The Huffington Post. У своєму блозі розглядає широке коло питань з акцентом на політику та права.
Фото: newsroom.ucla.edu

Що відзначають 29 лютого

Щороку в останній день зими відзначають Всесвітній день рідкісних захворювань. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся

На стінах станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували нові літери - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

На стінах станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували нові літери

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації