Біля Золотих воріт відкрили артоб'єкт з десятків тисяч ключів киян: фото

Біля Золотих воріт відкрили артоб'єкт з десятків тисяч ключів киян: фото Усі фото: Cуспільне/Аліна Бурцева

У центрі Києва, біля Золотих воріт, відкрили артоб'єкт "Ключ Києва". Про це повідомляють ініціатори проєкту, мистецька група "12".

Артоб'єкт вагою понад 300 кг та заввишки понад два метри створили з 12 тисяч ключів, які зібрали кияни. Над створенням велетенського ключа з ключів митці працювали близько місяця. Він є своєрідним символом влади киян та їх доступу до міста.

На початку 2000-х схожий проєкт хотів втілити архітектор Микола Кислий. Він оголосив збір ключів киян, щоб створити Ключ міста. Тодішня влада міста не дозволила реалізувати проєкт, а згодом Кислий помер. Частина ключів дісталася мисткині та активістці Аннабеллі Моріній, і вона разом з іншими учасниками мистецької групи "12" вирішила відродити проєкт.

Ключ Києва — наш оберіг та символ. У ньому сила тих, хто любить це місто, і вона багаторазово поєднана, бо в ньому ми разом. Кожен ключ — то домівка та прихисток, особиста історія, а тисячі сплетених одне з одним ключів — то спільна книга життя, а водночас кольчуга та броня, — каже Аннабелла Моріна.

"Ключ Києва" відкрили до Міжнародного дня людей з інвалідністю разом з інсталяцією "Брама Доступності". Мета проєкту — привернути увагу до проблем доступності та комфортності міста для усіх його жителів, особливо для захисників, які після участі в бойових діях отримали інвалідність

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by XII (@12_bram_kyiv)

Нагадаємо, на залізничних вокзалах Києва та всієї України запрацювали "Пункти незламності", де можна підзарядити гаджети, якщо вдома немає світла. Також там є опалення, працює інтернет та можна випити чаю. А на 40 вокзалах у "Пунктах незламності" облаштували зони для батьків з дітьми.

Читай також: "У Києві відкрився безплатний простір, де можна закутатись у велетенську ковдру чи шубу з іграшок"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації