Будівля ІБОНХ з унікальною мозаїкою "Природа і люди" отримала охоронний договір

Будівля ІБОНХ з унікальною мозаїкою "Природа і люди" отримала охоронний договір Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії уклав охоронний договір із Департаментом охорони культурної спадщини КМДА. Це допоможе зберегти унікальну мозаїку "Природа і люди", що прикрашає фасад будівлі ІБОНХ на Харківському шосе.

Будівля інституту є об'єктом культурної спадщини. По центру її головного фасаду розміщене мозаїчне панно "Природа і люди" із зображенням величезної кольорової квітки та двох жінок, які символізують науку та природу. Створила панно у 1977 році родина художників — Степан Кириченко (творець відомої мозаїки "Українська пісня" на вулиці Богдана Хмельницького) та його син Роман Кириченко з дружиною Іриною.

Також у цьому інституті у 1977–1988 роках працював видатний нафтохімік та академік АН УРСР Віктор Гутиря. На фасаді будівлі є його погруддя.

Та, попри охоронний статус та архітектурну цінність будівлі, адміністрація інституту не поспішала виконувати вимоги пам'яткоохоронного законодавства та укладати на неї охоронний договір. Через це Дніпровська окружна прокуратура Києва звернулась до суду з адмінпозовом.

Протягом тривалого часу уповноважені органи не укладали охоронний договір із Департаментом охорони культурної спадщини КМДА, що створювало реальні ризики неправильної експлуатації будівлі, пошкодження чи руйнування унікального об'єкта, — кажуть у Київській міській прокуратурі.

Під час судового розгляду справи Інститут хімії врешті уклав охоронний договір на пам'ятку з міським Департаментом охорони культурної спадщини. Тож усі позовні вимоги прокуратури були задоволені, а будівля з унікальною мозаїкою тепер захищена.

Читай також: "Мозаїкам, які зняли з дитсадка на Відрадному, знайшли новий дім у центрі Києва: фото"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації