Директорка Музею Голодомору Леся Гасиджак, яку хейтили за зовнішність, знялась у Vogue

Директорка Музею Голодомору Леся Гасиджак, яку хейтили за зовнішність, знялась у Vogue Фото: інстаграм vogue_ukraine

Леся Гасиджак, виконувачка обов'язків гендиректора Національного музею Голодомору-геноциду, знялася для українського видання Vogue.

В інтерв'ю журналу вона поділилася своєю історією і розповіла, як упоралася з булінгом та поглядами інших після скандальних публікацій у соціальних мережах.

Гасиджак згадує своє дитинство, коли була "як всі діти" і, можливо, мала "трохи щічок на фото". Вона наголошує, що ніколи не стикалася з проблемами подібного чи булінгом. Вона отримала золоту медаль в школі та диплом з відзнакою в університеті. Гасиджак вказує, що завжди виконувала нормативи з фізкультури, в тому числі біг і стрибки.

Щодо її ставлення до свого тіла та харчування, то Леся зазначила, що випробувала різні системи харчування, але з часом вирішила припинити впливати на цю ситуацію. Вона вважає себе людиною, яка гармонійно співіснує зі своїм тілом, і це вразило багатьох. Леся розповідає, що чоловіки завжди підтримували її та допомагали "відрощувати крила", ніколи не висловлювалися негативно, тоді як образи вона чула лише від жінок.

Леся Гасиджак
Фото: інстаграм vogue_ukraine

Лесі Гасиджак 40 років. Вона закінчила історичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, також вона кандидатка історичних наук. З листопада 2022 року Леся Гасиджак очолює Національний музей Голодомору-геноциду. 

Нагадаємо, що Міністерство культури України опублікувало 25 липня повідомлення, в якому було представлено інформацію про послідовність етапів будівництва Музею Голодомору. В цьому повідомленні також була опублікована світлина Лесі Гасиджак. Вона набула широкого розголосу, коли юрист Клим Братківський та керівник проєкту Digests and Analytics Ukraine Вадим Хомака висловили незадоволення щодо вибору Лесі Гасиджак на посаду директорки Музею Голодомору. Їхні пости, однак, були видалені пізніше. Братківський у своєму повідомленні стверджував, що керівництво музею має бути віддане в руки військових, які пережили російський полон та реально розуміють трагічний характер голодомору.

Своєю чергою Леся Гасиджак заявила, що відчуває образу честі та гідності через висловлювання Братківського та Хомаки, і повідомила про свій намір подати позов до суду. Вона відзначила, що дискримінація через зовнішній вигляд є неприпустимою, і її призначення на посаду директорки музею повинно оцінюватися за професійними якостями.

Раніше ми писали про те, чому бодишеймінг — це не ок і як із цим боротись.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
2023-04-10_18.46.32.jpg - Дар'я Калініна
Що таке місто? Історія, будівлі, люди? Напевно, так. А ще неповторна, своєрідна атмосфера, що робить наш Київ особливим. Саме її я намагаюся вловити разом із "ТиКиїв". Долучайся :)

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації