Дизайнерка з Києва створила біорозкладну весільну сукню з грибів та вінтажного мережива

Дизайнерка з Києва створила біорозкладну весільну сукню з грибів та вінтажного мережива Фото: designboom.com

Дизайнерка з Києва Даша Цапенко, яка зараз мешкає у Нідерландах, створила для себе весільну сукню з вінтажного лляного мережива та міцелію грибів, який виростила власноруч. Про це пише designboom

Як зазначає видання, ця незвичайна сукня по-новому інтерпретує український весільний одяг та ритуали, поєднуючи ручну роботу та традиції з інноваційними біотехнологіями.

У пошуках традиційного мережива з льону Цапенко обійшла українські блошині ринки та ярмарки. Потім вона розібрала на фрагменти мереживо, помістила його у багате поживними речовинами середовище та засіяли спорами грибів.

Дизайнерка з Києва створила весільну сукню з грибів та мережива
Caption

За тиждень біомаса міцелію перетворила фрагменти мережива на суцільну, приємну на дотик тканину. При цьому одяг набув кольорову гаму від молочно-білого до бежево-коричневого та нерівномірну текстуру. Ще тиждень знадобився, щоб пошити з цієї тканини сукню для нареченої.

Дизайнерка з Києва створила весільну сукню з грибів та мережива
Caption

Зазначається, що міцелій припиняє свій ріст після видалення з поживного середовища, тому дизайнер має змогу контролювати ступінь росту і необхідну щільність матеріалу. Цапенко провела особистий "краш-тест" сукні під час свого весілля: піддавала її впливу морської води та вологого піску. Матеріал виявився міцним і не змінився після впливу природних стихій.

До того ж сукня є повністю біорозкладною. Після весілля, коли сукня вже стане непотрібною, її можна закопати в землю. Природний процес розкладання міцелію, ініційований спорами грибів, дозволить повернути сукню у природу. 

0 / 0

Зараз Цапенко планує створити біоательє для вирощування одягу от-кутюр на замовлення з використанням різноманітних натуральних волокон.

Нагадаємо, київський бренд створив худі-антистрес, кожна деталь якого допомагає заспокоїтися під час стресу та навіть може зупинити панічну атаку.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації