Для реклами перукарні у Києві замалювали майоліку 1970-х років: що каже художник
Перукарня, розташована у Північно-Броварському масиві Києва, замалювала декоративне керамічне панно 1970-х років стритартом зі своєю рекламою. Про це повідомив краєзнавець Антон Короб.
Він розповів, що у 1970-ті роки, під час забудови мікрорайону №2 цього масиву, для оформлення будинків використовували декоративні елементи з кераміки. Зокрема, для цього використовувались роботи художників Київської експериментальної майстерні художньої кераміки з мотивами та колористикою українського народного декоративно-прикладного мистецтва.
Так, на багатоповерхівці на вулиці Анатолія Солов'яненка, 16 (стара назва — Олександра Бойченка) такими керамічними панно оформили пілони дашків вуличних входів до під'їздів. Загалом використали 24 унікальні майолікові плитки, які нагадають українські традиційні пічні кахлі.
Проте нещодавно частину цих плиток зафарбували рекламою перукарні, що розташована поряд.
Справжнє культурне надбання, зразок використання монументально-декоративного мистецтва у житловій архітектурі замальоване "митцем", що навіть лишив свій автограф, — обурився краєзнавець.
Художник, який створював стритарт з рекламою перукарні, запевнив, що коли він розпочав роботу, майоліка вже була зафарбована у чорний колір та затинькована. Тобто, за його словами, історичну кераміку замалювала сама перукарня.
Мені справді дуже шкода, що такі речі зникають, вони і мені самому дуже подобаються, але це питання не до мене, — зазначив він.
Нагадаємо, біля входу до Київського фунікулера створили мозаїчне панно, присвячене силам ППО. Його авторами є майстри студії мозаїки "Цілісно".