Графіки відключень світла в Україні складатимуть більш справедливо: що змінилось
Міністерство енергетики внесло зміни до інструкції про складання і застосування графіків погодинних відключень (ГПВ) світла. Про це повідомили у пресслужбі відомства.
Ухвалені зміни зробити механізм регулювання ГПВ більш гнучким і контрольованим, відключати меншу кількість споживачів та застосовувати єдиний та більш справедливий механізм розподілу в усіх регіонах.
Згідно з інструкцією, ГПВ мають складати двічі на рік за результатами проведення літнього та зимового режимного дня вимірів кожного оператора системи розподілу. Обсяг графіків має бути не меншим за 75% від максимального споживання потужності з 8:00 до 22:00 в режимний день. Графіки мають розподілятися на шість рівних черг, кожна з яких додатково складається з двох рівних підчерг.
Графіки розподіляються на шість рівних за навантаженням блоків та складаються на кожен день тижня так, щоб запобігти коливанням навантаження при переході з однієї черги на іншу.
На період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його закінчення діють такі правила:
- Максимальна одноразова тривалість відключення світла під час застосування ГПВ не може перевищувати шести годин. Можливе відхилення не може становити більше ніж годину, незалежно від температури на вулиці.
- Період, коли споживачі мають світло після відключення, не має бути меншим за дві години, без урахування часу на перемикання. Час на перемикання не повинен перевищувати 30 хвилин.
До ГПВ не включаються критично важливі об'єкти, їм мають забезпечити пріоритетне енергопостачання. Ці об'єкти включені до відповідних переліків, який затверджуються обласними адміністраціями та КМДА.
ГПВ мають застосовуватись тільки у тому разі, якщо інших заходів (включення в роботу всієї розподіленої генерації та застосування графіків обмеження потужності) було недостатньо.
Раніше у ДТЕК розповіли, що через застосування графіків відключень у Києві на 30% зросла кількість аварій на електромережах. Переважно з ладу виходить обладнання низького рівня напруги, яке безпосередньо живить будинки.