Як безпечно користуватися генераторами: у КМДА нагадали правила
Неправильне використання генераторів може призвести до трагічних наслідків — пожеж, травм, отруєнь та інших надзвичайних ситуацій. У Департаменті муніципальної безпеки КМДА нагадали, як безпечно користуватися цими пристроями.
Основні правила:
- купуй лише сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу та дотримуйся інструкцій, що зазначені виробником;
- встановлюй електрогенераторні установки на відкритому повітрі, не менше ніж за шість метрів від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більша за один метр;
- для підключення пристрою використовуй якісні та сертифіковані кабелі та розетки;
- заправляй бензинові електрогенераторні установки лише при вимкненому двигуні. Перед заправкою потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути, спричинити пожежу й травмувати людину, яка здійснює обслуговування;
- проводь регулярне технічне обслуговування пристрою;
- дотримуйся правил пожежної безпеки, тримай поруч вогнегасник, не зберігай близько запаси бензину.
Зазначається, що генератори не можна використовувати в багатоквартирних будинках, навіть на балконах і в підвалах. Забороняється: будь-що змінювати в конструкції генератора, використовувати відкритий вогонь під час заправки чи експлуатації генератора, об'єднувати кілька пристроїв у ланцюг, перевищувати допустимий струм вихідного роз'єму генератора, перебувати поруч із ним дітям і тваринам, змішувати різні види мастила та палива.
Генератор має бути постійно сухим. Для цього його потрібно захистити від атмосферних опадів і підтоплень.
У разі загоряння генератора потрібно негайно повідомити ДСНС за телефоном 101 та, за необхідності, викликати інші аварійно-рятувальні служби.
Раніше "ТиКиїв" розповідав, як киянам отримати компенсацію за придбання генераторів та сонячних батарей.