Як рік повномасштабної війни вплинув на довкілля?

Поділитися

Як рік повномасштабної війни вплинув на довкілля?

Як рік повномасштабної війни  вплинув на довкілля? Фото: ТиКиїв

Минає рік від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Серед жертв кривавої війни – наше довкілля. 

Довкілля України
Фото: Environmental of Ukraine

За рік повномасштабної війни фахівці задокументували понад 2 300 злочинів проти природи. Розмір збитків сягає майже 1,9 трлн грн. Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Він зазначив, що не кожна європейська країна має таку кількість лісу, яку росіяни знищили в Україні.

Руслан Стрілець
Фото: фейсбук ruslan.strelets

Наразі майже 500 тис. га лісів під окупацією або перебувають у зоні бойових дій. 2,4 млн га лісів, звільнені однак потребують значного відновлення, – зазначив Руслан Стрілець.

Окрім того, за рік п'ята частина українського заповідного фонду була уражена війною. Під окупацією досі перебувають 10 національних природних парків, 8 заповідників та 2 біосферні заповідники.

Довкілля України
Фото: фейсбук AskaniaNovaZapovednik

Близько 600 видів фауни та 750 видів флори опинилися під загрозою знищення, в тому числі й червонокнижні види.

Зафіксували близько тисячі випадків смерті дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини через російську агресію.

Довкілля України

Також у зоні бойових дій наразі перебуває найбільш промислово розвинена частина України. Окуповано 132 родовища корисних копалин. Збитки галузі за рік сягають 7,76 трлн грн.

Крім того, за словами Руслана Стрільця, від перших днів повномасштабного вторгнення Україна зіткнулася з безпрецедентним ядерним терором.

Довкілля України
Фото: Unsplash

Чорнобильська АЕС була під окупацією 35 днів і зазнала збитків на 3,2 млрд грн. Сьогодні маємо новий виклик. Дії росії на Каховському водосховищі можуть мати колосальні негативні наслідки, – розповідає міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

Руслан Стрілець зазначив, що наслідками можуть бути позбавлення одного мільйона українців питної води, а зниження рівня води у водосховищі може призвести до виходу з ладу систем охолодження Запорізької АЕС.

Також  через дії країни-агресорки стається додаткове пряме викидання CO₂ в атмосферу – близько 33 млн тонн.

Довкілля України

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів уточнює, що лише від пожеж у лісах, на сільськогосподарських та інших об'єктах під час бойових дій в атмосферу потрапило понад 23 млн тонн парникових газів. За його словами, Міністерство спільно з Держекоінспекцією продовжує фіксувати всі злочини окупантів, щоб пред'явити агресору "рахунок" після Української Перемоги.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації