“Історія, яку можна потримати в руках": на "Куражі" представлять артінсталяцію про відновлення громад

Благодійний фонд savED у межах першого в цьому році "Куража" представить інтерактивну артінсталяцію про постраждалі від війни громади. Подія відбудеться 10-11 травня на ВДНГ.
Команда фонду як учасники charity-зони "Куражу" привезли до столиці особливий артефакт — "історію відновлення, яку можна потримати в руках". Це цеглина з руїн спаленої російськими солдатами гімназії села Богданівка на Київщині.
Протягом березня 2022 року село перебувало в російській окупації. Єдина місцева гімназія стала штабом російських окупантів і була спалена ними під час відступу з регіону.

Після деокупації школярі Богданівки не мали, де навчатися у селі, бо будівля гімназії не підлягала відновленню. У 2023 році фонд savED створив у громаді освітній офлайн-осередок "Вулик" для позашкільних уроків та подолання навчальних прогалин дітей, а у 2024 році тут відкрили перший в Україні тимчасовий модульний освітній простір з класами для понад 250 учнів.
Історія Богданівки — це лише одна з ілюстрацій того, з чим живуть діти, їхні батьки та учителі у десятках громад України під час повномасштабної війни. Кожна сьома школа в нашій країні постраждала або була вщент зруйнована внаслідок обстрілів, — кажуть у фонді savED.
Так, у селищі Первомайське і селі Червона Долина на Миколаївщині знищені всі навчальні заклади, а в Ізюмі на Харківщині єдине місце для навчання — 100 квадратних метрів під землею в укритті.
У фонді додають, що столичні гості "Куражу" зможуть відчути свою причетність до відновлення нормального дитинства маленьких українців. Завдяки артінсталяції й не тільки savED покаже їм, як кожен може допомогти відновити навчання і соціальні активності у постраждалих від війни громадах.
На локації фонду можна буде познайомитися зі способами благодійної допомоги, отримавши charity-смаколики з передбаченнями, а також долучившись до знімання влогу про шкільні спогади українців.
Читай також: "Кураж" відкриває сезон у новому безбар'єрному перформанс-павільйоні на ВДНГ: що у програмі"