Кияни просять Президента зупинити незаконне будівництво біля озер на Осокорках
Члени громадської організації "Екопарк Осокорки" написали відкрите звернення до Президента України Володимира Зеленського. Активісти прохають зупинити незаконне будівництво житлового комплексу H2O на березі озер Тягле та Небреж, що на південь від житлового масиву Осокорки.
Кияни вже вісім років борються за створення на цьому місці природної охоронної зони, адже ця територія є унікальним місцем поширення червонокнижних рослин і тварин та є кандидатом на включення до міжнародної природоохоронної системи "Смарагдова мережа". Тут розташовані чотири мальовничих озера — Небреж, Тягле, Мартишів і В'язки, що є системою водно-болотних угідь та складовою пам'ятки ландшафту "Історичний ландшафт Київський гір та долини р. Дніпро".
Громадська організація навіть ініціювала численні наукові дослідження, що доводять потребу захисту та збереження цієї території. Дослідження проводили науковці кафедри екології та зоології Інституту біології та медицини Київського національного університету ім. Т. Шевченка, кафедри геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М. Холодного НАН України, Інституту зоології ім. І. Шмальгаузена НАН України, ГО "Українська природоохоронна група", Міжнародна благодійна організація "Екологія — Право — Людина". Науковці обґрунтували, що держава та місто повинні забезпечити збереження цієї території.
Сьогодні в Київському окружному адміністративному суді вже оскаржують виданий всупереч вимогам чинного земельного та природоохоронного законодавства дозвіл на забудову природної зони та особливо охоронюваних земель. Попри це, з мовчазної згоди міської влади, будівництво на озерах екопарку знову відновилося.
Будівельні роботи проводяться, попри заборону в'їзду до озер будь-яких транспортних засобів, окрім тих, якими користуються ЗСУ, Держприкордонслужба, Державна спеціальна служба транспорту, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Нацгвардія України, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, МВС України, Управління державної охорони України та інші органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Таке рішення пов'язане із воєнним станом.
Та будівельна техніка Stolitsa Group безперешкодно заїжджає через спеціально облаштований пропускний пункт. Тобто фізичної можливості перешкодити незаконному будівництву ані в поліції, ані в активістів немає. При цьому воно перебуває під охороною військових.
У зв'язку з цим активісти просять Володимира Зеленського:
- Заборонити проїзд будівельної техніки до екопарку Осокорки.
- Створити міжвідомчу тимчасову слідчу комісію щодо зловживань посадовим становищем службових осіб КМДА щодо будівництва на території екопарку Осокорки в умовах воєнного стану.
- Порушити питання перед РНБО щодо правомірності використання 112 бригади територіальної оборони для охорони об'єкта будівництва ЖК H2O.
Підписати звернення до Президента можуть усі охочі кияни. Зробити це можна за посиланням.
Раніше "ТиКиїв" писав, що забудовники можуть знищити історичний пивзавод Шульца. Подробиці читай за посиланням.