Київське море рекордно обміліло: що кажуть екологи
У Київському водосховищі помітили критичне зниження рівня води. Вода сильно відступила від берегів, і подекуди утворились обміління та нові острівці.
Першим на обміління Київського моря звернуло увагу видання "Телеграф". Там повідомляють, що рівень води знизився на півтора-два метри. На водосховищі з'явилися численні мілини, а площа острова Сварище у південно-східній частині водойми збільшилась як мінімум удвічі.
На мілинах, що утворились, виступили пеньки дерев, які спиляли перед тим, як затопити це місце для створення водосховища. Залишки колишнього лісу вподобали водоплавні птахи, також тут можна побачити білих лебедів.
Еколог Олександр Соколенко розповів ТСН, що рівень води у Київському водосховищі пов'язаний зі скидами на дамбі Київської ГЕС. Якщо води скидають більше, то її, відповідно, буде менше у водосховищі. При цьому у річці Дніпро у Києві рівень води, навпаки, збільшиться на певний час.
Все це штучно регулюється на греблі працівниками ГЕС, а також на її каналі. Гадаю, що спад рівня води у водосховищі пов'язаний з якимись роботами на Київській ГЕС, а от з якими саме невідомо, — каже еколог.
Він нагадав, що у наприкінці серпня російська ракета влучила у споруду дамби Київської ГЕС. Після цього у Києві фіксували рекордно низькі рівні води. Соколенко припускає, що ракета могла пошкодити систему регулювання рівня води.
Друге припущення, можливо, є якась інформація про підготовку нових ракетних атак ворога, зокрема на енергетичні об'єкти, і перед цим може скидатися вода, щоб мінімізувати ризики у випадку пошкодження греблі, — припустив Соколенко.
Він додав, що ці версії є лише його припущенням, і реальна причина обміління Київського моря зараз невідома.
Різке зниження рівня води внаслідок значного скиду негативно вплине на екосистему водосховища, каже еколог. Особливо під час таких скидів страждає північна частина водойми, розташована у Чернігівській області, де є багато заболочених територій.
Вся ця система зневоднюється і там може масово гинути риба. Тому скид води — дуже погано вплине на саму водойму та її фауну, особливо, якщо вода скидається так різко за день-два на один або два метри, — підкреслює Соколенко.
Нагадаємо, раніше столичні комунальники провели масштабну толоку на річці Зариваха в Дарницькому районі. Там утворилась штучна дамба зі сміття, яку розчистили за допомогою екскаватора.
Читай також: "В озері Мінське загинула риба: як комунальники вирішують проблему"