Київські митники врятували від вивозу за кордон панцир морського їжака часів динозаврів
Київські митники врятували від незаконного вивозу за кордон ексклюзивну скам'янілість юрського періоду. Її намагалися переправити з Тернополя до США. Про це повідомили у пресслужбі Київської митниці.
Під час огляду посилки митники звернули увагу на незвичний шорсткий камінець з наростами. Через зовнішні ознаки органічних решток на камені, митники скерували його до Національного науково-природничого музею НАН України. Фахівці мали встановити, чи належить цей камінь до культурної цінності.
Під час досліджень експерти визначили, що це не простий камінець, а панцир морського їжака Pygaster michelini, на якому оселилася Serpula sp. За словами палеонтолога, це — ексклюзив. Ймовірне місце знахідки — Трахтемирів на Черкащині, басейн річки Дніпро. Геологічний вік панцира становить близько 161-165 млн років.
Експерти зазначають, що зразок оригінальний та досконало збережений. Скам'янілість походить з келовейських відкладів юрського періоду, а тому має культурну цінність як геологічна спадщина.
Фахівці рекомендують внести знахідку до Державного реєстру національного надбання, а також до музейного фонду України.
На відправника, який намагався переправити цінність за кордон, склали протокол про порушення митних правил. Скам'янілість вилучили до рішення суду.
Раніше "ТиКиїв" писав, що до музею на Київщині передали старовинні вишиті рушники й сорочки. Детальніше про це читай тут.