Київські студенти передали в Довженко-Центр фільми, які вважали втраченими

Київські студенти передали в Довженко-Центр фільми, які вважали втраченими Фото: facebook.com/dovzhenko.centre

Студенти КНУТКіТ Алік Дарман і Володимир Прилуцький знайшли плівкові фільмокопії двох німих стрічок, які, як вважалося, зберігалися тільки в російському Держфільмофонді. Стрічки передали в Довженко-Центр. Про це повідомили представники центру.

Молоді дослідники віднайшли фільми "Трипільська трагедія" Олександра Анода-Анощенка 1926 року і "Секрет рапіду" Павла Долина 1930 року.

Ці плівки — контратипи, частина комплекту вихідних матеріалів фільму. Саме з них друкують позитивні, прокатні копії. Це унікальний випадок, бо якщо в інших фондах та архівах можемо знаходити позитиви, то комплект вихідних матеріалів до нас потрапляє вкрай рідко, — розповіла керівниця фільмосховища Довженко-Центру Тетяна Деркач.

Студенти КНУТКіТ Алік Дарман і Володимир Прилуцький
Фото: facebook.com/dovzhenko.centre

Тепер ці плівки відсканують і у киян з'явиться можливість подивитися ці унікальні фільми.

"Трипільська трагедія" (1926) виробництва Ялтинської кінофабрики ВУФКУ є однією з найстаріших кінознахідок на території України за останній час. Фільм розповідає про Трипільський похід більшовиків 1919 року (у радянських джерелах "Трипільську трагедію"), криваву сторінку Української революції і громадянської війни 1917–1921 років, що стала наріжним каменем в історії й міфі комуністичного молодіжного руху в СРСР.

Трипільська трагедія
Фото: facebook.com/dovzhenko.centre

"Секрет рапіду" (1930) виробництва Київської кінофабрики є першим фільмом Павла Долини у колекції Довженко-Центру і взагалі першим фільмом режисера, знайденим в Україні. "Секрет рапіду" належить до київського періоду творчості режисера і розповідає про типове для тогочасного радянського кіно гостре протистояння між колективним та індивідуальним, "новим" і "старим". Конфлікт розгортається навколо приховування старим робітником таємниці обробки сталі. Кульмінацією фільму стає колективне "перевиховання" людини за новим установленим зразком через так званий товариський суд.

Секрет рапіду
Фото: facebook.com/dovzhenko.centre

Читай також: "Довженко-Центр запускає ретроспективу поетичного кіно: програма"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації