Компанія "Ола Файн" сплатила до бюджету понад 3 млрд грн за купівлю готелю "Україна"

Компанія "Ола Файн" сплатила до бюджету понад 3 млрд грн за купівлю готелю "Україна" Фото: unsplash.com

Компанія "Ола Файн" українського інвестора Максима Кріппи перерахувала до державного бюджету понад 3 млрд грн за купівлю готелю "Україна". Про це повідомили у пресслужбі Фонду держмайна.

Переможець аукціону з приватизації готелю "Україна" сплатив вартість самого об'єкта у розмірі 2 511 777 888 грн, а також додатково перерахував ПДВ у сумі 502 355 578 грн. Отримані кошти підуть, зокрема, на підтримку Сил безпеки і оборони України.

Для мене купівля готелю "Україна" навіть не інвестиція, а насамперед свідоме і зважене рішення громадянина України. Вважаю за необхідне підтримувати країну під час війни у будь-який спосіб. Це більш ніж вчасно з огляду на той факт, що кошти від приватизації буде спрямовано на підтримку Сил оборони та збереження суверенітету України, — каже Максим Кріппа.

Новий власник готелю ще має погасити заборгованість підприємства із зарплати працівникам, борги перед бюджетом та прострочену кредиторську заборгованість.

Крім того, згідно з умовами продажу, "Ола Файн" має зберегти основний профіль діяльності готелю та забезпечити соціальні гарантії працівникам протягом щонайменше шести місяців з моменту набуття права власності.

Нагадаємо, аукціон з продажу готелю "Україна" відбувся 18 вересня цього року. Це був перший в історії нашої держави онлайн-аукціон з великої приватизації у системі "Prozorro Продажі". За право придбати готельний комплекс змагалися три учасники, а під час торгів ціна зросла у 2,4 раза — з 1,05 млрд грн до 2,51 млрд грн.

До складу комплексу входить готель на 365 номерів з рестораном, бізнес-центром, шістьма конференц-залами та додатковою інфраструктурою.

16-поверховий готель "Україна" відкрили у 1961 році. До цього на його місці стояв Дім Гінзбурга, який вважається першим хмарочосом в Україні. Він був сильно пошкоджений у 1941 році та остаточно зруйнований у 1950-х. А у 1958 році на його місці почали будувати новий висотний будинок у стилі сталінського ампіру, спроєктований групою архітекторів з "Київпроекту".

Проєкт будівлі багато разів переробляли через "боротьбу з архітектурними надмірностями", яку запровадила радянська влада. Зокрема, зменшили кількість поверхів та прибрали шпиль. Також архітектори планували використати у проєкті національний стиль, але зробити цього їм не дали.

Новий "готель-хмарочос" відкрили 8 вересня 1961 року під назвою "Москва". За час роботи готелю тут зупинялися відомі політики, актори, художники, спортсмени, музиканти та космонавти. А на початку 2000-х, на честь 10-річчя незалежності нашої країни, його перейменували в "Україну". 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації