Майже 50% шкіл Києва вже мають шведський стіл, а 40% — "дабл-меню"
Майже у половині київських шкіл вже є шведський стіл для харчування учнів. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Він розповів, що на сьогодні майже 50% шкіл Києва мають шведський стіл для учнів, а 40% — "дабл-меню" з двома стравами на вибір.
Шкільне харчування у місті організовують п'ять комунальних підприємств і три приватні компанії. Ще три навчальні заклади, у штаті яких є кухарі, готують для учнів самостійно.
Зараз у столичних школах працюють дві моделі харчування:
- приготування на місці — страви готують і видають кухарі зі штату школи або організатори харчування в харчоблоках шкіл (це 356 шкіл або 86,3% від загальної кількості);
- смарткухня — страви готують опорній школі та доставляють до сусідніх закладів освіти.
Щоб забезпечити школи якісним харчуванням, запровадили штрафи для постачальників. За неякісні послуги їх штрафуватимуть на 20% від суми договору, за несвоєчасне виконання зобов'язань передбачена пеня, а якщо залишків страв (відходів) буде більш як 50% — послуги не оплачуються.
Також в межах реформи капітально відремонтували харчоблоки/їдальні у 129 школах (третина від усіх у Києві), закупили сучасне обладнання для 331 харчоблоку (79% шкіл), а також замінили посуд і кухонне приладдя в кожній п'ятій школі.
Реформу шкільного харчування у столиці розпочали у 2018 році, вона проходила у три етапи: формування стандартів, обрання форми харчування та поширення кращих практик серед усіх шкіл. Зараз у шкільних їдальнях харчуються понад 60% столичних учнів.
Нагадаємо, МОН запроваджує новий проєкт "Уроки енергоефективності" для школярів. Ці уроки мають сформувати у них звички енергоощадження та навички раціонального споживання енергоресурсів.
Читай також: "Як привчити школяра до здорового харчування: 7 кроків"