Мінкульт виступив проти будівництва підземного паркінгу біля Пейзажної алеї: у КМДА кажуть, що там буде укриття

Мінкульт виступив проти будівництва підземного паркінгу біля Пейзажної алеї: у КМДА кажуть, що там буде укриття Фото: kyivcity.gov.ua

У Мінкульті виступили проти планів КМДА збудувати у межах Старокиївської гори та Пейзажної алеї новий підземний паркінг. Там кажуть, що нове будівництво у цьому місці є неприпустимим.

Раніше на плани звести новий підземний паркінг на 320 машиномісць за адресою провулок Киянівський, 13-21, звернули увагу активісти. На цій ділянці розташовані кілька археологічних пам'яток: "Культурний шар міста Ярослава", "Копирів кінець", "Поселення та могильник на горі Дитинка" та "Історичний ландшафт київських гір".

Крім того, ця ділянка розташована в Центральному історичному ареалі Києва, впритул до буферної зони об'єкта всесвітньої спадщини "Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра", а також в межах ще кількох охоронних зон та історичних пам'яток.

Збереження культурної спадщини є елементом національної безпеки. Знищення пам'ятки археології національного значення заради побудови підземного паркінгу на Старокиївській горі є неприпустимим, — заявили у Мінкульті.

Водночас у КМДА заявляють, що на ділянці будуватимуть не тільки паркінг, а й протирадіаційне укриття на 1650 місць, і робитимуть це з дотриманням усіх вимог закону.

Там додають, що ця територія за радянських часів була забудована гаражними боксами з підпірними стінами, які здебільшого зводили самочинно. І саме ці гаражі порушують нормативні вимоги, а також становлять загрозу для інженерних мереж і знецінюють історичне значення даної території.

Фото: kyivcity.gov.ua

Щодо будівництва паркінгу з укриттям, то у КМДА зазначають, що документація охоронних зон розташованих тут пам'яток його не забороняє, а лише накладає на нього деякі обмеження. А перед початком робіт мають провести обов'язкові археологічні дослідження. 

Будівництво укриття та паркінгу планується в межах великого туристичного маршруту, який щодня відвідують тисячі людей. Неподалік розташовані житлові будинки, лікувальні й навчальні заклади, утім відсутні об'єкти укриття протирадіаційного типу, — заявляють у столичній адміністрації.

На одному з найближчих засідань Київради мають розглянути проєкт ДПТ Киянівського провулка, який дозволить розпочати будівництво підземного паркінгу з укриттям. 

Нагадаємо, комунальний забудовник "Спецжитлофонд" планує за один мільярд гривень побудувати нові житлові будинки у промзоні Солом'янського району. 

Читай також: "Кличко відхилив петицію проти створення скандального "аквапаркінгу" на Прирічній"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації