На алеї Героїв Небесної Сотні реставрували пам'ятний хрест

На алеї Героїв Небесної Сотні реставрували пам'ятний хрест Фото: Національний музей Революції Гідності

На алеї Героїв Небесної Сотні в Києві реставрували пам'ятний хрест. Про це повідомляє Національний музей Революції Гідності.

Це вже друга реставрація хреста. Всі робити проводив його автор — різьбяр Ярослав Будзанович. Час від часу дерево потребує догляду, щоб захистити його структуру та поновити колір, що з часом тьмяніє.

Ми відновлюємо початковий вигляд пам'ятного хреста. Деревину шліфуємо та "гримуємо" прозорим меблевим лаком. Спеціальними септиками, які захищають деревину від шкідників та грибка, хрест уже обробили раніше, — розповідає Ярослав Будзанович

У Києві реставрували пам'ятний хрест Героїв Небесної Сотні
Фото: Національний музей Революції Гідності

Хрест виготовлено з дуба. Майстер працював над деревиною у техніці "бензопильна різьба". Ця робота тривала два дні, а далі — бетонування основи та встановлення хреста.
 
Тоді дерево залишили в первинному кольорі й тоні. Згодом під час першої реставрації деревину затонували, щоб створити в забарвленні контраст, який поступово втрачається через вплив вологи, сонця та повітря.

У Києві реставрували пам'ятний хрест Героїв Небесної Сотні
Фото: Національний музей Революції Гідності

Пам'ятний хрест Ярослав Будзанович створив за канонічним зразком, однак хрест має певну особливість — він є міжконфесійним. Це зробило його "доступним" для прибічників різних релігій і конфесій.

Нагадаємо, що пам'ятний хрест встановили в березні 2014 року до сороковин загибелі Героїв Небесної Сотні. Уже десять років поспіль біля нього проводять молебні за Героїв Небесної Сотні та воїнів-захисників України. 

Раніше "ТиКиїв" писав, що музей Гончара та GUNIA Project випустять найповнішу збірку про побут і мистецтво українців. Над книгою працювали понад рік.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації