Мешканці київської багатоповерхівки ОСББ "Художник" установили сонячні панелі на даху.
Це дасть змогу людям в умовах можливих вимкнень електроенергії у майбутньому залишатися з теплом та гарячою водою.

Низку енергоефективних робіт виконали в межах міської програми "70/30", що діє для будинків ОСББ та ЖБК. За умовами програми, 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% – збирають та інвестують мешканці.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, інспектуючи роботу обладнання.

Він розповів, що в будинку відремонтували індивідуальний тепловий пункт, установили енергозберігальні вікна та двері в місцях загального користування, утеплили фасад, установили три гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт батарею.

Це обладнання може заряджатись або від мережі,
або від сонячних панелей, що встановлені на даху будинку.

Від батарей автономно може повністю працювати ІТП (до 48 годин), а з освітленням МЗК і зовнішнім – на батареях це все може працювати добу. Загальна вартість виконаних робіт – 2,5 млн грн, – зазначив Петро Пантелеєв.
Система дає змогу вручну під'єднувати ліфти до батареї, тому влітку мешканці будинку планують забезпечувати роботу ліфтів за допомогою сонячної енергії. Усі будинкові системи влітку також можуть працювати повністю завдяки сонячним панелям.

Такі проєкти ми плануємо масштабувати, а досвід поширювати для якомога більшої кількості будинкових громад.
Житлові будинки, не лише нові, а яким уже десятки років, можуть бути енергоефективними. Затрати енергоносіїв, як і затрати на комунальні послуги, можна поступово зменшувати, – сказав заступник голови КМДА.
Загалом у столиці вже виконано понад 1000 енергоефективних проєктів, завдяки чому мешканці будинків тепер значно менше сплачують за комунальні послуги.
Прийом заявок на участь у програмі "70/30" продовжено до кінця лютого 2023 року. Тож іще є час, щоб відправити проєкт у Департамент житлово-комунальної інфраструктури.