На Київщині створили ландшафтний заказник "Ріка-Герой Ірпінь", щоб "віддячити" їй за оборону Києва

На Київщині створили ландшафтний заказник "Ріка-Герой Ірпінь", щоб "віддячити" їй за оборону Києва Фото: Getty Images

На Київщині частину річки Ірпінь оголосили ландшафтним заказником "Ріка-Герой Ірпінь". У такий спосіб вирішили вшанувати річку, яка допомогла захистити Київ від російського наступу.

Відповідне рішення прийняли депутати Київської обласної ради, повідомляє пресслужба Бучанської міськради.

До нового ландшафтного заказника віднесли понад 55 гектарів заплавних земель річки Ірпінь, що протікає у Синяківському старостаті. Тепер вони матимуть охоронний статус.

Новий статус цих територій забезпечить підтримання водного балансу річки та захистить її від незаконних забудов чи розорювання, —кажуть у Бучанській міськраді.

Як пояснили у Київському еколого-культурному центрі, який розробляв технічну документацію для створення заказника, під охорону взяли фрагмент річки Ірпінь завдовжки 8,5 км із берегами по 20 м.

Там кажуть, що ріка Ірпінь відіграла важливу роль у захисті Києва протягом багатьох років. Особливо на початку повномасштабного вторгнення росії, у березні 2022-го, коли йшли бої за столицю.

Українські військові підірвали мости через Ірпінь, щоб не пустити ворожу техніку до Києва. Вибухом була пошкоджена дамба в районі села Демидів, вода з Київського водосховища потекла у долину річки Ірпінь, зупинивши наступ росіян.

Тепер настала наша черга врятувати річку Ірпінь від забудови, оголосивши її русло і берега заказником, — додали у КЕКЦ.

Нагадаємо, у Романівці під Києвом відкрили новий міст через річку Ірпінь. Старий був зруйнований на початку повномасштабної війни, а потім став порятунком для тисяч людей, що тікали від російських окупантів. Напівзруйновану конструкцію мосту залишили як частину меморіалу.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації