На Київщині створили три заповідні зони

На Київщині створили три заповідні зони Фото: pexels.com

У Київській області створили три нові ботанічні пам'ятки місцевого значення: "Дубовий ліс", "Ботанічна" та "Ковила в межах села Веселе". Ці заповідні зони розташовані у Бородянському, Вишгородському та Бориспільському районах. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу.

Нові заповідні зони Київщини відрізняються унікальним рослинним світом, серед якого є й види, занесені до Червоної книги України.

Де розташовані ботанічні пам'ятки:

  • "Ботанічна" — на території Першотравневого лісництва біля села Лютіж, що у межах Петрівської сільської територіальної громади Вишгородського району. Площа цієї зони становить 2,1 га.
  • "Ковила в межах села Веселе" — біля села Веселе, Дівичківської сільської територіальної громади Бориспільського району. Загальна площа — 0,06 га.
  • "Дубовий ліс" — на території Шибенського лісництва біля села Шибене, що у межах Бородянської селищної територіальної громади Бучанського району.
заповідні зони Київської області
Фото: facebook.com/SEI.CD

Ці території отримають статус особливо охоронюваних. Тут буде заборонена будь-яка діяльність, яка загрожуватиме рідкісним рослинам.

Це означає, що рідкісні рослини, які тут зростають, отримають надійний захист і зможуть продовжувати існувати, — сказали в Державній екологічній інспекції.

Також, на думку урядовців, це підвищить екологічну усвідомленість людей, вони почнуть більше цінувати природу і дбати про її збереження для наступних поколінь. 

  • З початку 2024 року в Київській області налічувалося 305 заповідних зон.
  • З них 26 — загальнодержавного значення, 279 — місцевого значення.
  • Загальна площа заповідних зон Київщини становить 296 6316,5145 га.

Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що екологи знайшли в Обухівському районі Київської області ділянку з червонокнижними квітами — астрагалом шерстистоквітковим та ковилою волосистою. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації