На Київщині врятували 260-річний дуб: у ньому облаштували будиночки для кажанів та птахів
У місті Боярка під Києвом провели операцію з порятунку стародавнього дуба, якому майже 260 років, та облаштували у ньому житло для кажанів та дрібних птахів. Про це повідомив арборист Володимир Ветроградський.
Дуб, що росте біля Боярського краєзнавчого музею, постраждав внаслідок сильного буревію кілька років тому. До того ж через анатомічну ваду розвилки дерева, у нього всередині почав активно розвиватися патогенний гриб. Врешті частина дерева відірвалась від основного стовбура, відкривши величезну рану.
За словами Ветроградського, дерева з такими пошкодженнями зазвичай списують як аварійні, але він вирішив зберегти дуб, оскільки той має значну цінність для Боярки.
Вирішили поборотись за його подальше життя. В цей раз не стандартно. А з користю для братів наших менших, — каже він.
Тож у великій відкритій порожнині всередині дуба облаштували житло для місцевих кажанів та дрібних птахів. Зокрема, елементи будинків для кажанів зробили з дерев'яних піддонів.
Тварини зможуть спокійно мешкати у дубі протягом наступних 50-60 років, поки той затягуватиме рану.
За словами Ветроградського, порятунок дуба у Боярці став одним із найбільш масштабних кейсів із порятунку дерева в Україні серед втілених на приватних об'єктах.
Нагадаємо, нещодавно у Києві презентували українську версію європейських стандартів догляду за деревами, які планують використовувати під час благоустрою міста. Стандарти, що діють зараз, не змінювались більш ніж 17 років.