На "Контрактовій площі" оновили дощовий садок для покращення відведення дощових стоків: фото
Дощовий садок на "Контрактовій площі". Фото: facebook.com/zelenbud
На Контрактовій площі оновили дощовий садок, який Подільське КП УЗН облаштувало ще у 2023 році на ділянці, де після опадів регулярно накопичувалася дощова вода. Про це повідомляє КО "Київзеленбуд" у Facebook.
Це не декоративний квітник, а інженерно-технічне рішення, виконане з дотриманням усіх норм та вимог щодо відведення і природного регулювання дощових стоків. Під час облаштування сформовано занижену ділянку, куди природно стікає вода з прилеглого покриття. Поверхню виконано з кам'яної відсипки з річкової гальки різної фракції, що забезпечує рівномірний розподіл потоку та часткову фільтрацію.
У ґрунті на глибині близько 1,5 м прокладено дренажну трубу по всій довжині садка. Надлишкова вода відводиться через водоприймач, що запобігає її застою на поверхні. Таким чином, частина вологи природно поглинається ґрунтом і рослинами, а надлишок відводиться через дренажну систему.
Цьогоріч садок доповнили новими насадженнями: зацвіли лілейники, додалася витривала садова герань, заграла зеленню осока пальмолиста, з'явилися іриси та вербозілля крапчасте. Саме ці рослини добре витримують як зливи, так і посушливі періоди між ними.
Раніше ми розповідали, що у сквері №3 на станції метро Контрактова площа облаштували нові вуличні меблі. Також висадили рослини для озеленення. Для Подільського району це вже третя конструкція такого типу. Раніше вуличні меблі для благоустрою встановили за адресами: вул. Турівська, 26 та вул. Івана Виговського, 20.
Читай також: У Дніпровському районі Києва розквітло рідкісне тюльпанове дерево: який воно має вигляд