На озері Небреж у Києві з'явилася піна у річці: що кажуть фахівці
На озері Небреж у Києві з'явилася піна . Фото: facebook.com/pleso2016
На березі озера Небреж у Дарницькому районі Києва помітили білу піну. Після повідомлень у соцмережах на місце виїхали фахівці КП "Плесо", які вже відібрали проби води для лабораторного аналізу. Про це команда "Плесо" повідомляє у Facebook.
У комунальному підприємстві повідомили, що інспектори оглянули прибережну територію та акваторію озера, а також взяли зразки води, щоб встановити причину появи піни.
Фахівці провели ретельний огляд прибережної території та акваторії, а також відібрали проби води для проведення хімічного аналізу. Це дозволить точно встановити причину появи піни, — зазначили у КП "Плесо".
Водночас у підприємстві нагадали, що під час попередніх лабораторних досліджень, проведених 9 червня, усі показники якості води в озері були в межах норми, а жодних відхилень не зафіксували. Результати нових аналізів очікують протягом 5–7 днів.
Тим часом у громадській організації Екопарк "Осокорки" припускають, що білий наліт на березі може бути пов'язаний зі скиданням будівельних відходів.
Білі відкладення дуже схожі на злив із бетоновозів, — зазначили активісти.
Крім того, в ГО нагадали, що це вже не перша екологічна проблема на озері цього сезону. За словами активістів, наприкінці травня водойма почала інтенсивно "цвісти", а причиною цього, на їхню думку, могли стати скиди стічних вод або інші наслідки активної забудови прилеглої території.
Водночас офіційного підтвердження цих припущень наразі немає. Наразі остаточну причину появи піни мають встановити результати лабораторних досліджень.
Раніше ми розповідали, що у Києві влітку не будуть оголошувати купальний сезон. У столиці продовжує діяти рішення Ради оборони міста, що рекомендує утриматися від відвідування пляжних зон.
Читай також: У Києві забезпечують безпеку пляжів під час воєнного стану попри закритий купальний сезон: як це відбувається