Нацбанк вводить в обіг нову банкноту 50 грн: вона має вертикальний дизайн

Нацбанк вводить в обіг нову банкноту 50 грн: вона має вертикальний дизайн Фото: НБУ

Нацбанк вводить в обіг нову пам'ятну банкноту "Єдність рятує світ" номіналом 50 грн. Особливість купюри — у тому, що вона має вертикальний дизайн.

Банкнота присвячена незламності українців у боротьбі за свободу та європейські цінності, консолідації для захисту територіальної цілісності країни та єднанню демократичного світу перед обличчям російської агресії.

Пам'ятна банкнота "Єдність рятує світ" номіналом 50 гривень має серію ЄС з номерами 0000001–0300000 та підпис голови НБУ Андрія Пишного. Вона є законним платіжним засобом, тож нею можна розплачуватися будь-де, як і звичайними купюрами.

Тираж банкноти — обмежений, він становить 300 тисяч штук (у сувенірному пакуванні). Придбати її можна буде в інтернет-магазині НБУ з 7 березня та пізніше — у банках-дистриб'юторах ("Укргазбанк",  "Радабанк", "Таскомбанк", "ПриватБанк"). 

На лицьовому боці банкноти "Єдність рятує світ" зобразили стилізований абрис України, що нагадує серце, до якого підходять судини від країн Європи. Фонове зображення — образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться в бік Заходу. 

Дрібним текстом на банкноті написано українською та англійською мовами: 

Єдність і солідарність з українським народом наближають перемогу України в боротьбі проти російського агресора та рятують світ від хаосу та мороку насилля.

Основне зображення зворотного боку банкноти — символічна композиція зі стиснутих рук на тлі стилізованого тризуба — символу української держави. У верхній частині по центру розташований напис "ЄДНІСТЬ — СИЛА!".

Дизайн нової пам'ятної банкноти розробив заслужений художник України Володимир Таран. Її розмір — 80 х 165 мм.

Нагадаємо, нещодавно Нацбанк ввів в обіг нову пам'ятну монету "Кохання" номінал 5 гривень, виготовлену з нейзильберу.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації