Оголосили результати Радіодиктанту-2024: лише одна людина написала його без помилок

Оголосили результати Радіодиктанту-2024: лише одна людина написала його без помилок Фото: unsplash.com

Суспільне Мовлення оголосило переможців Радіодиктанту національної єдності-2024, який проходив 25 жовтня. Цьогоріч лише одна людина спромоглася написати його без помилок.

Так, жодної помилки у диктанті вже вкотре не припустилася Христина Гоянюк зі Львова. Вона є багаторазовою переможницею радіодиктанту та бере участь у його написанні щороку вже впродовж 25 років, не пропустивши жодного.

Учасників, що припустилися лише однієї помилки, у цьому році не було. А двох помилок припустилися кілька учасників:

  • Наталя Тімічева;
  • Андрій Бондар (учитель української мови та інформатики Крушинської гімназії Глевахівської селищної ради Київської області);
  • Юлія Перещ (з Остерського ліцею №1 Остерської міської ради Чернігівської обл.); 
  • Дарина Крячко; 
  • Наталія Рубежанська.

Загалом на перевірку надійшли понад 10 тисяч текстів радіодиктанту, більшість з яких — електронною поштою. Також були й паперові листи. Організатори кажуть, що цього року було лише декілька скарг щодо швидкості читання або загальні незадоволення. А більшість листів та дописів були зі словами подяки.

Багато листів організатори отримали із наближених до фронту зон: Сумщини, Донеччини, Луганщини, Херсонщини тощо. Також українці писали радіодиктант у країнах Європи, США, Канаді, Туреччині, Тунісі, Казахстані, Австралії, ОАЕ, на Маврикії та навіть у росії. Найстаршому учаснику диктанту було 99 років, а двом наймолодшим — по сім років.

Нагадаємо, цьогоріч текст Радіодиктанту національної єдності мав назву "Магія голосу", а його авторкою стала письменниця Оксана Забужко. Зачитував текст диктанту поет, а нині військовий, Павло Вишебаба.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році. Мета флешмобу — єднання українців навколо мови. Радіодиктант проводять щороку — він став найбільшим україномовним флешмобом, який об'єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

Нагадаємо, у листопаді в Києві відкрили меморіальну дошку-пам'ятник українському поету та дисиденту Василю Стусу. Дошку з погруддям Стуса встановили на фасаді будинку біля, у якому він мешкав, що поблизу  станції метро "Академмістечко".

Читай також: "Незручні запитання про українську мову: відповідає філологиня"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації