Петиція про порятунок Либеді та заборону закриття київських річок у колектори набрала голоси

Петиція про порятунок Либеді та заборону закриття київських річок у колектори набрала голоси Фото: facebook.com/krokugoru

Петицію до міської влади з вимогою заборонити закриття Либідь та інших міських річок Києва у колектори набрала необхідну для розгляду кількість підписів.

Автор петиції, активіст Павло Шатохін, вважає, що нещодавнє рішення Київради стосовно річки Либідь не відповідає інтересам громади. Йдеться про детальний план території, згідно з яким Либідь мають сховати у колектор заради будівництва дороги до ТРЦ Ocean Mall.

За словами Шатохіна, якщо річку заженуть під землю, це матиме тільки негативні наслідки. Зокрема, зведе нанівець усі процеси з поступового розвитку території вздовж річища Либеді, які тривали протягом останніх років.

Крім того, закриття річки у колектор призведе до екологічних проблем на прилеглих територіях та неконтрольованих підтоплень. Стоки буде складніше очищувати, а асфальтування знизить водопроникність ґрунту, що сприятиме підтопленням та аваріям. 

Шатохін послався на результати досліджень, які демонструють, що відкриті міські річки покращують ментальне здоров'я людей, стають осередками бізнесу, збільшують привабливість міста, створюють простір для відпочинку, заохочують людей до спорту тощо.

Активіст просить Київраду переглянути затверджений детальний план території та зберегти річище Либеді відкритим. Також він пропонує напрацювати стратегію з відновлення річки та перетворення її на безпечну і привабливу міську водойму.

Петицію Шатохін опублікував 8 липня, і усього за два дні її підписали понад 6500 киян. Такої кількості підписів достатньо, щоб звернення розглянула київська влада. 

Нагадаємо, раніше активісти ГО "Спадщина" вирішили оскаржити у прокуратурі рішення Київради щодо річки Либідь та забудови історичних пам'яток.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації