Під час блекаутів світло вимикатимуть не всім: хто може пережити зиму без відключень

Під час блекаутів світло вимикатимуть не всім: хто може пережити зиму без відключень Фото: Unsplash

В Україні можуть заборонити вимикати світло людям, які є вразливими споживачами. Така постанова буде діяти у разі впровадження графіків відключень світла і блекаутів. Про це повідомляє видання "РБК-Україна".

До категорій вразливих споживачів входитимуть:

  • одержувачі житлових субсидій;
  • люди з інвалідністю І та II груп, а також ті, хто здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю або за особою з інвалідністю з дитинства, які не є одержувачами житлових субсидій;
  • люди, які утримують дитячі будинки сімейного типу і які не є одержувачами житлових субсидій;
  • багатодітні та малозабезпечені родини, які не є одержувачами житлових субсидій;
  • прийомні родини, які мають під опікою трьох і більше дітей і не є одержувачами житлових субсидій;
  • побутові споживачі електроенергії, які перебувають у житлових приміщеннях, життя та здоров'я яких залежить від безперервної роботи медичного обладнання, яке живиться від електричних мереж, що підтверджується відомостями та/або документами, і які не є одержувачами житлових субсидій.

Для встановлення статусу вразливого споживача та створення відповідного запису в базі даних потрібно звернутися до постачальника електроенергії особисто чи в електронній формі через особистий кабінет на офіційному сайті постачальника із заявою про взяття на облік. Розгляд заяв та інформування споживачів здійснюється протягом десяти робочих днів шляхом зазначення вказаної інформації у квитанції та в особистому кабінеті на офіційному сайті.

Зазначимо, що наразі графіки відключень світла в Україні не діють. Проте нещодавно українська розвідка повідомила, що росія почала розвідувати стан енергетики України, тому можливість повторення атак є цілком реальною.

Нагадаємо, що раніше "ТиКиїв" склав список необхідних речей, якими обов'язково треба запастися в разі блекауту. Що має бути у тривожній валізі на випадок блекауту — читай за посиланням.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації