Подати заявку на допомогу з "єВідновлення" стало легше: що змінилось

Подати заявку на допомогу з "єВідновлення" стало легше: що змінилось Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Мінцифри розширило функціонал програми "єВідновлення" та спростило процес подачі документів на компенсацію за пошкоджене через російську агресію житло. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Тепер при заповненні заявки на отримання виплати українці можуть одразу замовити витяг про несудимість через "Дію". Цей документ необхідний для підтвердження, що отримувач допомоги не скоїв злочинів проти національної безпеки.

Раніше інформацію про несудимість громадян перевіряла комісія місцевої влади, яка й визначає суму компенсації. Цей процес міг тривати декілька днів, а іноді й тижнів. Тепер його автоматизували, тож час очікування на рішення комісії суттєво скоротиться.

Отримати витяг про несудимість через "Дію" можна за кілька хвилин, оскільки інформація генерується з реєстрів. 

Крім того, відтепер подати заявку на допомогу з "єВідновлення" можуть і законні представники власників пошкодженого житла. Наприклад, у випадках, коли власник неповнолітній чи недієздатний і має опікуна. Щоб подати заявку, представникам власника потрібно звернутись у ЦНАП та надати підтверджувальні документи. Кошти надійдуть на картку "єВідновлення", відкриту на ім'я законного представника. 

У Мінцифри кажуть, що від початку роботи програми "єВідновлення" гроші на ремонт пошкодженого житла вже отримали 65 тисяч родин на загальну суму — сім мільярдів гривень. Ще близько 9000 сімей отримали житлові сертифікати, а близько 3000 родин — реалізували їх та отримали нове житло замість знищеного. 

Нагадаємо, у Київській області завершують будівництво містечка для ветеранів, які отримали інвалідність через поранення на війні. Це буде перший в Україні інклюзивний житловий комплекс.

Читай також: "Як отримати грошову компенсацію після ракетного обстрілу: власний досвід"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації