Прокуратура хоче через суд визнати недійсним договір на будівництво Подільського мосту: причина

Прокуратура хоче через суд визнати недійсним договір на будівництво Подільського мосту: причина Фото: facebook.com/Autostrada.company

Подільська окружна прокуратура Києва через суд вимагає визнати недійсним договір генпідряду на будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу через зростання вартості робіт удвічі. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Правоохоронці встановили, що під час будівництва Подільського мосту були порушені інтереси держави. А вартість робіт за шість років зросла вдвічі — до 8,7 млрд гривень і продовжує зростати досі.

Так, у квітні 2017 року КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" уклала договір генпідряду з приватним товариством на будівництво цього об'єкта на суму понад 4,3 млрд грн.

Протягом шести років сторони укладали додаткові угоди, у яких збільшувався строк виконання робіт та їхня ціна. Станом на грудень 2024 року за договором вже сплатили понад 8,7 млрд гривень.

Також, кажуть у прокуратурі, Антимонопольний комітет встановив, що два учасники тендеру на будівництво Подільського мосту, зокрема і переможець, ще у 2017 році узгоджували свої дії. Вони користувались однією IP-адресою та одним пристроєм, комунікували між собою, залучали одну й ту саму уповноважену особу.

АМКУ дійшов висновку, що учасники тендеру мають спільні інтереси та взаємозв'язки. У 2022-2023 роках ці компанії намагались оскаржити рішення АМКУ в судах, однак суди всіх інстанцій відмовили у задоволенні їхніх вимог.

Зважаючи на все та необхідність добудови мосту, яка знову вимагатиме бюджетних витрат, прокуратура звернулась до Господарського суду. У своєму позові прокурори вимагають визнати недійсним договір генпідряду між Дирекцією будівництва шляхово-транспортних споруд Києва та компанією, яка будує міст з 2017 року. Суд вже відкрив провадження у цій справі.

Подільсько-Воскресенський мостовий перехід через річки Дніпро та Десенка є одним із найвідоміших довгобудів Києва. Перший проєкт його будівництва з'явився ще у 1990-ті роки, головними його інженерами були Георгій Фукс та Михайло Корнєєв. Активна фаза будівництва мосту розпочалась у 2003 році. Вона супроводжувалась корупційними скандалами, зупинками будівництва та протестами жителів Русанівських садів, через які проходить полотно споруди.

Врешті, 1 грудня 2023 року, через 20 років після початку будівництва, міст нарешті відкрили для проїзду спецтранспорту та єдиного автобусного маршруту №111. А з'їхати з мосту можна було лише на Русанівські сади у бік Лівобережного масиву. Після цього почали споруджувати під'їзну дорогу з тунелем під залізничним полотном, щоб сполучити міст з Троєщиною.

Відкриття руху Подільським мостом для легкових автомобілів та іншого громадського транспорту відбулось ще через рік, 1 грудня 2024 року. Проте споруда й досі не добудована до кінця, а рух деякими частинами переходу обмежений.

Читай також: "На Подільсько-Воскресенському мосту вже побудували три станції метро на Троєщину"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації