Скільки дітей у дитсадках досі розмовляють російською: цифри вражають

Здавалося б після початку повномасштабного вторгнення так зване мовне питання є вирішеним — українська єдина державна мова, якою треба послуговуватись повсякденно. Вона є основною мовою навчання і в садочках, проте діти продовжують говорити російською. Про це йдеться в опитуванні громадської організації "Спільномова".
За результатами дослідження лише 15% дітей в садочках Києва активно використовують українську. А 20% — майже взагалі нею не володіють і не розуміють.
Дитина не може назвати слова "хмаринка", "стеля", "підлога", - кажуть в "Спільномові"
Водночас 95% вихователів у садочках і вчителів у школах розмовляють українською мовою. Змінюється мовна політика після повномасштабного вторгнення і серед батьків дошкільнят. У побуті 60% вже почали більше говорити з дітьми українською.
Ми бачимо в садочках зараз, що досить великий відсоток дітей (65%) мають змішане українсько-російське мовлення. Це пов'язано з тим, що батьки переходять на українську. Тому у дітей теж перехідний етап, — наголошує Андрій Ковальов, засновник громадської організації "Спільномова".
Поради батькам та вихователям від "Спільномови"
- Споживати та створювати більше контенту українською;
- Моніторинг тематичних сайтів. Один з таких manifest.in.ua. Там можна знайти понад 6 тисяч україномовних Youtube-каналів, у тому числі й дитячих;
- Розмовні клуби. Проєкт "Єдині" проводить активну роботу з організації розмовних клубів в різних містах України;
- Мовна підтримка. Знайди одного колегу, друга, знайомого та говорити з ним українською;
- Читати більше книжок українською, а особливо вголос. Коли ти проговорюєш слова, то практикуєшся їх вимову.