Столичний дизайнер розробив героїчний шрифт назви перейменованої станції метро

Столичний дизайнер розробив героїчний шрифт назви перейменованої станції метро Фото: bohdan.com.ua

Шрифт для назви станції київського метро "Площа Українських Героїв" (колишньої "Площі Льва Толстого") розробив столичний дизайнер Богдан Гдаль. Результати він показав на своєму сайті.

Дизайнер розповів, що перед початком роботи над ескізами вивчав шрифт колишньої назви станції. Виявив, що це антиква сталінських часів. Шрифт прийшов до нас з москви разом із першими станціями метро.

Нова назва столичного метро
Фото: bohdan.com.ua

Антиква використана на центральних станціях, і місцями цей шрифт застосовували під час перейменувань у 90-х роках, як-от на "Либідській", "Палаці "Україна", "Майдані Незалежності" та "Театральній", – написав Богдан Гдаль.

Старий "московитий" шрифт дизайнер вирішив замінити і поставив собі завдання передати тему української героїки в новому стилі. Так, щоб через дизайн літер та додаткові графічні акценти архітектура станції набула українського характеру. 

Нова назва столичного метро
Фото: bohdan.com.ua

Український дух у літерах я вирішив передати через дві складові: оригінальні історичні форми деяких літер та стиль початку 20 століття епохи Нарбута і Кричевського, – поділився дизайнер Богдан Гдаль.

За задумом дизайнера, ідею героїки найкраще передає козацький хрест, який є на емблемах ЗСУ, МВС, СБУ та інших силових структур, а також на гербах областей, міст і сіл.

Цей символ має дуже глибоке коріння і є простою геометричною формою, перегукується з армійським сленговим "плюс" на знак згоди. Крім того, збагачує шрифтову композицію і створює "санітарну зону" з боків для захисту напису від реклами, якою зараз зловживає метрополітен, – зауважив Богдан Гдаль

Нова назва столичного метро
Фото: bohdan.com.ua

В деякі літери назви станції метро дизайнер "зашив" символи давнини. Відтак, літера "Щ" має центральний хвостик замість бокового. Це її історична форма, до того ж в цій літері – натяк на державний герб. Змістовні акценти також отримали літери "N" та "У". Так дизайнер створив стиль, що акцентує на українській історії та зберігає сумісність зі стилем архітектури станції.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації