По всій Україні вже понад місяць тривають віялові відключення світла. Хоча енергетики роблять усе необхідне для ремонту, утім, поки без відключень та ощадливості не обійтись.
З огляду на це зріс попит на батарейки, акумулятори й повербанки. Всі ці елементи живлення допомагають почуватися комфортніше, але натомість негативно впливають на довкілля. Про це повідомили у Центрі управління відходами.
Одна звичайна батарейка здатна забруднити 16 кв. м ґрунту або 400 л води.
Наразі в Україні їх не переробляють, але накопичують і безпечно зберігають на складі. А коли буде потрібна кількість, передадуть на один із заводів ЄС. Вартість приймання – 70 грн за кг.
Повербанки також мають попит серед українців та поділяються на два типи елементів живлення: літій-іонні (Li-Ion) та літій-полімерні (Li-Pol) акумулятори. Зазвичай вони розраховані на 500-1 000 циклів перезаряджання. І можуть старіти, навіть якщо не використовуються.
Якщо твій повербанк має ознаки пошкодження після падіння – вм’ятини, здуття, дим чи запах, припиніть його використовувати. Він може спалахнути або навіть вибухнути.
Щоб продовжити термін служби повербанка, радимо дотримуватися таких правил:
- Якщо повербанк новий, зроби 2-3 цикли повного заряджання/розряджання (потім можна повторювати повне розряджання не частіше, ніж раз на 1-3 місяці).
- Став на зарядку пристрій, коли він має 10-20% зарядки.
- Не допускай перегрівання та переохолодження повербанку.
- Не кидай, не бийте та не сідай на акумулятори, уникай потрапляння води чи надмірної вологи.
Використаний повербанк можна здати на утилізацію. Вартість приймання за штуку становитиме 20 грн.
Що робити з пошкодженим повербанком?
У Києві функціонує пункт Центру управління відходами за адресою вул. Полковника Шутова, 16 (завод "Аналітприлад"). Центр працює у будні з 10:00 до 16:00.
Або ж можеш скористатися послугами кур'єра чи надіслати “банку” поштою.
Нагадуємо, що 14 листопада в столиці, на вулиці Сергія Данченка, в одній зі столичних багатоповерхівок вибухнув портативний акумулятор. Обійшлося без жертв, але міська влада закликає киян дотримуватись елементарних правил протипожежної безпеки під час відключення електроенергії.