Як продовжити "життя" повербанку?

Як продовжити "життя" повербанку? Фото: Unsplash

По всій Україні вже понад місяць тривають віялові відключення світла. Хоча енергетики роблять усе необхідне для ремонту, утім, поки без відключень та ощадливості не обійтись.

З огляду на це зріс попит на батарейки, акумулятори й повербанки. Всі ці елементи живлення допомагають почуватися комфортніше, але натомість негативно впливають на довкілля. Про це повідомили у Центрі управління відходами.

Одна звичайна батарейка здатна забруднити 16 кв. м ґрунту або 400 л води.

Наразі в Україні їх не переробляють, але накопичують і безпечно зберігають на складі. А коли буде потрібна кількість, передадуть на один із заводів ЄС. Вартість приймання – 70 грн за кг.

Повербанки також мають попит серед українців та поділяються на два типи елементів живлення: літій-іонні (Li-Ion) та літій-полімерні (Li-Pol) акумулятори. Зазвичай вони розраховані на 500-1 000 циклів перезаряджання. І можуть старіти, навіть якщо не використовуються.

Якщо твій повербанк має ознаки пошкодження після падіння – вм’ятини, здуття, дим чи запах, припиніть його використовувати. Він може спалахнути або навіть вибухнути.

Щоб продовжити термін служби повербанка, радимо дотримуватися таких правил:

  1. Якщо повербанк новий, зроби 2-3 цикли повного заряджання/розряджання (потім можна повторювати повне розряджання не частіше, ніж раз на 1-3 місяці).
  2. Став на зарядку пристрій, коли він має 10-20% зарядки.
  3. Не допускай перегрівання та переохолодження повербанку.
  4. Не кидай, не бийте та не сідай на акумулятори, уникай потрапляння води чи надмірної вологи.

Використаний повербанк можна здати на утилізацію. Вартість приймання за штуку становитиме 20 грн.

Що робити з пошкодженим повербанком?

У Києві функціонує пункт Центру управління відходами за адресою вул. Полковника Шутова, 16 (завод "Аналітприлад"). Центр працює у будні з 10:00 до 16:00.

Або ж можеш скористатися послугами кур'єра чи надіслати “банку” поштою.

Нагадуємо, що 14 листопада в столиці, на вулиці Сергія Данченка, в одній зі столичних багатоповерхівок вибухнув портативний акумулятор. Обійшлося без жертв, але міська влада закликає киян дотримуватись елементарних правил протипожежної безпеки під час відключення електроенергії.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації