У Голосіївському лісі з'явились "бірюзові" та "білі" дуби: що це за явище
У Голосіївському лісі зараз можна побачити "бірюзові" та "білі" дуби. У пресслужбі Національного природного парку "Голосіївський" пояснили, що це за явище та чому воно виникає.
Там розповіли, що, коли дерева в Голосіївському лісі скидають своє листя, оку відкриваються "бірюзові" дуби. Стовбури цих старих дерев виглядають так, наче хтось їх пофарбував у сизий колір. Смужки цієї "природної фарби" можуть по спіралі підійматися до розгалуження гілок, а далі вони зникають.
Насправді ж "бірюзовість" стовбурам дубів надає лишайник лепрарія сиза (Lepraria incana). Тіло (слань) цього лишайника складається з дрібних порохнистих часточок (соредій), які вкривають кору стовбурів старих дубів.
Також, якщо зайти глибше до Голосіївського лісу, зрідка можна побачити там і "білі" дуби. Білуватий колір їхнім стовбурам надає інший накипний лишайник бактроспора деревна (Bactrospora dryina). Цей лишайник є своєрідним індикатором того, що дубам, які ним вкриті, не сотня років. Такі старовікові дубові деревостани є візитівкою Національного природного парку "Голосіївський".
Нагадаємо, у Києві продовжують створювати цифрову мапу дерев. Комунальники вже оцифрували понад 280 тисяч дерев вздовж вулиць у всіх районах міста, а також у більшості парків і скверів. До кінця цього року планують оприлюднити онлайн-мапу дерев з інформацією про кожне з них.
Читай також: "На Йорданському озері облаштовують парк: що там уже зроблено"