У грі S.T.A.L.K.E.R. 2 відтворили легендарні зупинки з мозаїками: їх знаходять гравці
В українській відеогрі "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля", що вийшла 20 листопада та вже встигла розійтися понад мільйоном копій, відтворили легендарні автобусні зупинки з мозаїками.
Зупинки з яскравими мозаїчними панно з українськими мотивами знаходять у віртуальній Зоні гравці з усього світу. Вони є детальними копіями реальних автобусних зупинок у невеликих містечках та селах України, які вже давно стали справжнім культурним та мистецьким феноменом.
До їхнього відтворення розробники гри підійшли з великою увагою до деталей та любов'ю. На жаль, як і у віртуальному світі гри, в реальності ці зупинки часто занепадають та потроху руйнуються.
У 1960–1980-х автобусні зупинки, прикрашені мозаїчними панно та іншими видами художнього оформлення, створювали по всій Україні як студенти художніх закладів, так і вже поважні художники. Кожна з них вирізнялась унікальним оформленням — автори надихались народними мотивами, сюжетами книг та картин, сучасними мистецькими напрямами тощо.
У наш час мистецтво облаштування автобусних зупинок стало предметом досліджень мистецтвознавців, краєзнавців, мандрівників тощо, які докладають зусиль до їх збереження. Зокрема цим займається спільнота "Мозаїчні зупинки України".
Загалом S.T.A.L.K.E.R. 2 подарував гравцям дуже детальну та "живу" віртуальну копію Чорнобильської зони відчуження (хіба що без мутованих монстрів та аномалій), а по всій грі приховано чимало "пасхалок" та відсилок до українських реалій.
Нагадаємо, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії уклав охоронний договір на свою будівлю, яка є об'єктом культурної спадщини. Цей документ допоможе зберегти унікальну мозаїку "Природа і люди", що прикрашає фасад будівлі ІБОНХ на Харківському шосе.
Читай також: "У Зоні трохи тісно": чому S.T.A.L.K.E.R. 2 б'є усі рекорди?"