У Києві активізувалися кліщі: як уберегтися та що робити, якщо вкусили

У Києві активізувалися кліщі: як уберегтися та що робити, якщо вкусили Фото: kyivcity.gov.ua

З настанням теплої погоди у Києві розпочався сезон активності кліщів, які є переносниками небезпечних хвороб. У КМДА вирішили нагадати киянам основні правила, що допоможуть уберегтися від укусів.

На Київщині кліщі найчастіше переносять хворобу Лайма серед людей та піроплазмоз — серед собак. У деяких регіонах країни вони також можуть бути переносниками кліщового енцефаліту, туляремію тощо.

Як уберегтись від укусу кліща

Період активності кліщів триватиме майже до кінця осені, а її пік зазвичай припадає на травень-червень та вересень-жовтень. Зазвичай кліщів багато у парках та інших зелених зонах.

Щоб мінімізувати ризики укусу, слід дотримуватися таких правил:

  • Одягати головний убір і світлий однотонний одяг з довгими рукавами, що щільно прилягає до тіла — так легше помітити кліщів;
  • Місце для пікніка чи привалу потрібно звільнити від сухої трави, гілок тощо в радіусі 20-25 м;
  • Користуватися репелентами проти кліщів (їх продають в аптеках та магазинах), наносити їх слід відповідно до інструкції;
  • Під час прогулянки та після повернення додому слід уважно оглянути себе і тих, хто поряд, особливо ретельно — ділянки тіла, покриті волоссям;
  • Після прогулянки потрібно одразу зняти одяг і білизну, ретельно оглянути їх, випрати та попрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому;
  • Домашніх улюбленців слід обробляти спеціальними ветеринарними засобами всю теплу пору року. До того, як впустити тварину до оселі після прогулянки, її також потрібно уважно оглядати на наявність кліщів.

Що робити, якщо вкусив кліщ

Якщо вберегтися від укусу кліща все ж не вдалося, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем. Видаляти кліща краще також з допомогою фахівця в будь-якому травмпункті.

Якщо можливості звернутись до лікаря одразу немає, слід провести видалення самостійно: обережно розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, закріпленою між хоботком кліща та шкірою людини. Важливо вилучити кліща разом із хоботком.

Потім слід змастити рану 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок все ж залишився — витягнути його стерильною голкою. Після всіх маніпуляцій потрібно ретельно вимити руки з милом.

Важливо спостерігати за самопочуттям. Ознаками хвороби можуть стати такі симптоми як головний біль, температура, слабкість. Так само відстежувати місце укусу: почервоніння, що довго не сходить, біль, свербіння, розростання плями або набряку також можуть свідчити про зараження.

Однак лікарі попереджають, що інколи симптоми не проявляються, тому наполегливо радять обстежитися на антитіла до бореліозу. Аналіз крові слід робити через три тижні після укусу.

Нагадаємо, на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника помітили рекордно велику кількість лосів

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації