У Києві працює виставка українського і кримськотатарського одягу: що там є цікавого

У музеї Івана Гончара продовжили роботу виставки українського та кримськотатарського вбрання "Свято". Вона мала закритися 30 вересня, але її продовжили до 29 жовтня.
Таке рішення ухвалили через неймовірно великий попит на виставку. З квітня, коли почала працювати експозиція, її відвідали близько 6 тис. людей. Про це повідомили на сайті КМДА.

На виставці представлене святкове вбрання з Полтавщини, Київщини, Слобожанщини (Харківської, Сумської, Луганської та Донецької областей), Чернігівщини, Полісся, Гуцульщини, Покуття, Буковини, Поділля та Криму.
Усі охочі також можуть замовити екскурсію, під час якої музейники докладно розкажуть про особливості вбрання, його символічне призначення та використання в побуті.
- ДЕ? Київ, музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19
- КОЛИ? Виставка працюватиме до 29 жовтня. Графік роботи: 10:00 — 18:00
- СКІЛЬКИ? Повний вхідний квиток — 80 гривень. Пільговий вхідний квиток для школярів від 12 років, студентів та людей літнього віку (за умови наявності дійсного пенсійного посвідчення) — 40 гривень. Для осіб з інвалідністю I групи, ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності, військовослужбовців, осіб, які отримали інвалідність під час проходження військової служби, батьків військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти під час військової служби, членів родини загиблих ветеранів війни, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи I та ІІ категорій, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей дошкільного віку, працівників музеїв та закладів музейного типу, здобувачів вищої освіти за спеціальностями музеєзнавство, історія, культура, етнографія — вхід безплатний.

У найближчу п'ятницю, 29 вересня, у музеї буде День відкритих дверей. Тому перегляд виставки "Свято" буде безплатний для всіх.
Окрім того, у четвер, 28 вересня, о 14:00 в межах проєкту відбудеться дитячий квест "Карта Мандрівника". В ігровому форматі діти дізнаються, які прикраси вдягали на урочистості жінки й дівчата, що було вишите на весільній сорочці хлопців, що таке кептар, намітка і горсет та багато іншого. А також довідаються, який шлях проходила сорочка від лляної стеблини до вишивання. Взяти участь можуть дітлахи від 6 до 12 років.

Реєстрація та розклад майбутніх дитячих квестів за номером: 067-501-95-56.
Раніше "ТиКиїв" писав, що на столичній Оболоні відкриється цікавий простір для людей віком від 55 років. Детальніше про нього читай за посиланням.