У Києві проведуть фестиваль пам'яті загиблого активіста і військового Романа Ратушного

У Києві проведуть фестиваль пам'яті загиблого активіста і військового Романа Ратушного Фото: фейсбук-сторінка фестивалю "Протасів Яр"

У Києві вдруге відбудеться фестиваль "Протасів Яр" пам'яті загиблого київського активіста, розвідника 93-ї бригади "Холодний Яр" Романа Ратушного. Фестиваль стартує 15 червня і триватиме до вересня. Протягом цього періоду на галявині Протасу пройдуть чотири фестивальні дні, дати яких оголосять пізніше.

Другий фестиваль "Протасів Яр" продовжуватиме основну мету першого — популяризацію сучасного і традиційного мистецтва, української історії, правозахисних ініціатив і вшанування пам'яті Романа Ратушного, справа якого триває й після його смерті. Саме започатковані Романом візії переросли у великий фестиваль, який уже вдруге відбудеться на Протасовому Яру під гаслом "Ніколи нічого не бійтеся". Цьогорічна фокус-тема — "Повернення свого".

Фестиваль "Протасів Яр" пам'яті Романа Ратушного традиційно матиме кілька напрямків:

  • мистецький — концерти, поетичні читання;
  • демократії і прав людини — дискусії, розмови, лекції, покази і обговорення документальних фільмів;
  • історичний — лекції, екскурсії.

Також під час всіх фестивальних днів діятиме дитяча програма.

Нагадаємо, що Роман Ратушний був відомим київським активістом, який боровся проти незаконних забудов, корупції та поліцейського свавілля. У 2018 році він заснував ініціативу "Захистимо Протасів Яр", що згодом переросла в повноцінну громадську організацію. Разом активісти боролися проти забудови зеленої зони Протасового Яру.

Після початку повномасштабної війни Роман Ратушний вирішив воювати. Спочатку він пішов у тероборону в підрозділ "Протасового Яру". Обороняв Київ, а згодом Сумщину, де у складі підрозділу звільняв окуповані населені пункти. На початку квітня 2022 року Роман Ратушний вступив до лав 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ "Холодний Яр". 9 червня 2022 року він потрапив у ворожу засідку і загинув.

Фото: фейсбук Романа Ратушного

У листопаді минулого року заказнику "Протасів Яр" присвоїли ім'я Романа Ратушного.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації