У Києві — спалах захворюваності на гепатит A: як уберегтись

У Києві спостерігається значне зростання рівня захворюваності на гепатит A серед дорослих та дітей. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.
Так, в одному з районів столиці у період з 5 до 8 травня надійшли 15 екстрених повідомлень про випадки захворювання на вірусний гепатит A. Зараз у лікарнях міста перебувають 36 хворих: 20 дорослих і 16 дітей. Для порівняння, на початок березня було шість госпіталізованих.
Можливо, кількість 36 у масштабах Києва не для всіх є вражаючою. Утім, фахівці наголошують, що тенденція до зростання очевидна та насторожує, — зазначила Валентина Гінзбург.
Чим небезпечний гепатит A
Вірусний гепатит A також відомий як хвороба Боткіна вражає печінку. Вірус передається через недотримання особистої гігієни, в побуті (наприклад, коли хтось із родини хворий), вживання забруднених продуктів, сирої води тощо.
Вірус гепатиту A може довго жити поза організмом людини. Наприклад, у воді — до кількох місяців, а при кімнатній температурі — протягом тижня. Гине вірус лише після п'яти хвилин кип'ятіння.
Інкубаційний період гепатиту A зазвичай триває 14-28 днів. Серед основних симптомів: підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, потемніння сечі, жовтяниця, важкість у правому підребер'ї, слабкість і втомлюваність.
Хворий може заражати людей навколо до початку жовтяниці, коли ще сам не знає про захворювання. До того ж деякі випадки гепатиту A не супроводжуються жовтяницею. Тому при будь-якому погіршенні самопочуття радять звертатися до лікаря.
Як вберегтися
Мінімізувати ризики зараження гепатитом A не складно. Одним з найефективніших методів профілактики є миття рук із милом (особливо перед приготуванням і прийманням їжі та після відвідування вбиральні), вживання тільки кип'яченої або бутельований води, ретельне миття овочів, фруктів теплою проточною водою.
При будь-яких симптомах хвороби слід залишатися вдома та максимально обмежити контакти з близькими, щоб не заразити їх. Також необхідно якнайшвидше зв'язатися зі своїм лікарем.