У Києві відкрилася виставка "Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022"

До річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" відкрилася виставка "Бахмут — обличчя геноциду 1942-2022".
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

У Мінкульті нагадали, що Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими 80 років. І вони вчинені нацистською Німеччиною та сучасною росією.

У січні 1942 року понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмуту було ув'язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти, — йдеться у повідомленні Мінкульту.
1 серпня 2022 року міністерство оборони росії оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. За майже повністю зруйноване окупантами місто досі тривають запеклі бої.

Тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмуту, які змушені були тікати з міста, — це обличчя нового геноциду на українській землі, — додали у МКІП.
Експозиція виставки містить спогади свідків подій 1941-43 років та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео та артінсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-23 років Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких — хроніка капітана вермахту Фрайхера Харальда фон Віінґгофф-Ріша.
Виставка триватиме до 31 серпня 2023.
- ДЕ? Вул. Юрія Іллєнка, 46а. Виставковий центр "Жива пам'ять", Бабин Яр
- КОЛИ? З понеділка до пятниці: 10:00-19:00; субота і неділя: 11:00-18:00
- СКІЛЬКИ? Вхід безоплатний.
Нагадаємо, що у книгарні "Сяйво книги" офіційно відкрили секцію "Книга про російсько-українську війну".