У Києві відкрили мініскульптуру, присвячену поверненню додому: де її шукати

У Києві відкрили мініскульптуру, присвячену поверненню додому: де її шукати Усі фото: пресслужба проєкту "Шукай!"

У Києві відкрили мініскульптуру "Повернення додому" в межах проєкту "Шукай!". Вона розташована на стіні Центрального залізничного вокзалу столиці.

Мініскульптура зображає два поїзди, які прибувають на першу платформу київського вокзалу. Один із них — з військовими з Краматорська, а інший — з українцями, які повертаються з-за кордону.

Авторка проєкту "Шукай!" Юлія Бевзенко каже, що у давнину головним урочистим в'їздом до Києва були Золоті ворота. А тепер на себе цю роль перебрали "залізні ворота" залізничного вокзалу.

Залізні ворота — нові Золоті, парадний в'їзд для киян, що повертаються додому, — зазначає Бевзенко.

0 / 0

У зображених на мініскульптурі персонажів є прототипи. Серед них — військовий із дружиною, яка приїхала в Краматорськ поїздом, щоб вони разом дізнались стать своєї майбутньої дитини. Інші герої — хлопчик із загубленою в поїзді та потім повернутою залізничниками іграшкою та родина з Маріуполя.

Проте скульптура присвячена не конкретним людям, а мільйонам подібних історій. Вона слугуватиме нагадуванням про важливість повернення всіх українців додому.

В Укрзалізниці, яка стала партнером створення цієї скульптури, кажуть, що від початку повномасштабного вторгнення вони евакуювали понад 4 млн українців з дітьми та домашніми улюбленцями. А у зворотному напрямку, на схід, щодня відправляють тисячі захисників.

Ми продовжуємо рух заради повернення їх усіх: врятованих від війни жінок і дітей з-за кордону та наших воїнів — з фронту, — каже в. о. директора вокзальної компанії УЗ Сергій Олійник.

Ця бронзова мініскульптура стала вже 46-ю у проєкті "Шукай!". Попередню, 45-ту, присвятили знаменитій київській перепічці — знаковому фастфуду столиці.

Читай також: "У Києві встановили скульптуру "Мислитель": що вона означає"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації