У Києві відкрили мініскульптуру, присвячену "Щедрику": де її шукати
На фасаді будівлі Міністерства закордонних справ у Києві відкрили мініскульптуру, присвячену культурній дипломатії та знаменитому "Щедрику" композитора Миколи Леонтовича.
Це — вже 47-ма бронзова мініатюрна скульптура в межах проєкту "Шукай". Вона зображує ту саму ластівку, про яку йдеться у "Щедрику", з дзвіночком у лапах. На крилах у неї викарбувані ноти легендарної мелодії.
Як розповідають автори проєкту, історія пісні "Щедрик" почалась у 1919 році, коли російські більшовики підійшли до Києва. Тодішній лідер УНР Симон Петлюра організував Українську республіканську капелу під керівництвом Олександра Кошиця, щоб посилити лінію культурної дипломатії. "Щедрик" Леонтовича увійшов до програми світового туру, який і став передумовою до появи всесвітньо відомої версії пісні — різдвяного хіта Carol of the Bells.
Авторка проєкту "Шукай" Юлія Бевзенко каже, що долучитись до культурної дипломатії можуть усі українці. Вона навела приклад сучасних культурних дипломатів, які популяризують українську музику, кіно, живопис, літературу, дизайн та інші прояви культури за кордоном.
Як світовий посол українського борщу шеф Євген Клопотенко, як комік Василь Байдак зі світовими турами. Культурна дипломатія — це успіхи підприємців, слава дизайнерів Івана Фролова і Руслана Багінського, прапор у космосі від U24, фільм "20 днів у Маріуполі", вишиванка з танками від "Етнодому"на президенті та коли Куїнджі визнають українським митцем, — каже Юлія Бевзенко.
За її словами, "Щедрик" Леонтовича є нагадуванням про боротьбу української культури, яка почалась понад 100 років тому і продовжується сьогодні.
Відшукати скульптуру "Щедрик" можна біля головного входу на фасаді будівлі Міністерства закордонних справ України за адресою: Михайлівська площа, 1.
Нагадаємо, попередню, 46-ту, мініскульптуру в межах проєкту "Шукай" відкрили у листопаді. Вона розташована на стіні Центрального залізничного вокзалу столиці та присвячена поверненню додому.
Читай також: "Менеджерка Києва" Юлія Бевзенко: "Працювати над скульптурою київської перепічки довелося довго"