У Києві вилікували 200-річну шовковицю Шевченка: це частина заповіту Романа Ратушного

У Києві вилікували 200-річну шовковицю Шевченка: це частина заповіту Романа Ратушного Усі фото: facebook.com/hatyna.shevchenka

У Києві провели лікування двохсотрічної шовковиці Тараса Шевченка, що росте у дворику Будинку-музею Кобзаря. Таким чином виконали частину заповіту активіста та добровольця Романа Ратушного, який загинув на війні у 2022 році.  

Перед смертю Ратушний заповів підтримати музей зі своїх бойових виплат — ці кошти вирішили використати для збереження старовинної шовковиці, яку пов'язують з Тарасом Шевченком. Дерево вдалося врятувати у 2010 році, а тепер провели його базове лікування.

Роботи виконував відомий арборист Володимир Ветроградський, який вже 25 років лікує дерева по всій Україні. Загалом він врятував близько двох тисяч дерев, серед яких були дерева окупованої Київщини, ботсаду Фоміна тощо.

Упродовж трьох місяців ми всі із захопленням стежили як Володимир Ветроградський рятував віковічне дерево. Це була надскладна робота талановитого арбориста — справді дереволюба, а ще альпініста, столяра, інженера, біолога, — кажуть у музеї.

 

0 / 0

Фахівець очистив стовбур шовковиці від гнилих та напівзруйнованих частин, обробив його від грибкової інфекції та встановив конструкції для підсилення стовбура, провів глибинне підживлення кореневої системи.

Також він прибрав старі бетонно-цементні пломби, цеглу та вапняну суміш зі стовбура дерева, які пригнічували загоювання ран. Також витягнув 12 цвяхів, які забили у стовбур упродовж років. Замість старих пломб арборист встановив нові, із синтетичного наповнювача, які допоможуть швидше відновити втрачені контури шовковиці.  

Крім того, вперше за двохсотрічну історію дерева Ветроградський зробив структурну обрізку його верхівки, щоб гілки не чіплялись за сусідні будівлі, та створив простір для кращого освітлення крони. І витягнув сталеву дротяну стяжку, яка свого часу зберегла шовковицю від розколювання два основних стовбури, але призвела до часткової атрофії кори дерева.

Ще однією важливою частиною лікування стало створення у стовбурі спеціальної капсули для вторинних коренів дерева, що виросли вище рівня ґрунту.

Ветроградський вважає, що після лікування шовковиця Шевченка отримала "друге дихання" та, при належному догляді, ще може прожити не одну сотню років.

Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що депутати Київради підтримали рішення про створення та захист ландшафтного заказника "Протасів Яр" ім. Романа Ратушного. Також депутати Київради ухвалили рішення про розроблення екологічного паспорта заказника, щоб захистити зелену зону та унеможливити будь-яку забудову в майбутньому.

Читай також: "У парку Перемога висадили магнолії"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації