У Києві винайшли унікальний фільтр для очищення зараженої води
У Київському політехнічному інституті створили фільтр, який здатен перетворити заражену воду на питну. Цей пристрій очищає воду від бруду, хімічних речовин і збудників інфекційних хвороб: тифу, дизентерії, сальмонельозу.
Під час пропускання води через фільтр весь бруд та хвороботворні бактерії залишаються на мембрані, а чиста вода стікає до низу. Після цього вода стає повністю придатною для пиття без подальшого кип'ятіння.
Зовні пластина фільтра вкрита спеціальною речовиною, за допомогою якої можна контролювати розмір елементів, що вона пропускає. Це може бути ультра-, нано- чи мікрофільтрація. Під час нанофільтрації воду можна навіть повністю очистити від йонів.
Мембрана багаторазова. Нею можна користуватися і на виробництвах, і в домашніх умовах. Фільтр можна навіть поставити у звичайну пляшку і користуватися ним щодня.
Розробка на 100% українська. Нею займалися студенти КПІ ім. Сікорського. Виготовляють фільтри з української сировини природного походження. Один такий фільтр коштує всього лише 122 гривні.
Зараз розробка фільтра на завершальній стадії. Після патентування і сертифікації винаходу таку ультрафільтраційну мембрану зможе купити кожен. Про це повідомили на офіційній сторінці КПІ ім. Сікорського в фейсбуці.