У Києві врятували від повного знищення відому казкову скульптуру

У Києві врятували від повного знищення відому казкову скульптуру Фото: інстаграм @ukrainianmodernism

На Троєщині знесли унікальну глазуровану скульптуру Дюймовочки, що прикрашала територію поліклініки №7. Та завдяки небайдужим киянам її вдалося врятувати від повного знищення. Про це повідомив засновник проєкту Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов.

У Києві врятували від знищення культову скульптуру Дюймовочки
Фото: інстаграм @ukrainianmodernism

Скульптура Дюймовочки стояла на території лікарні з 1987 року. Вона була дуже відомою серед місцевих жителів і навіть була об'єктом екскурсій Троєщиною.

Та, на жаль, скульптура страждає від вандалізму. У 2014 році їй відбили голову. Тоді поліклініка власними силами відреставрувала Дюймовочку, прикріпивши голову манекена. І навіть після цього скульптура не перестала бути окрасою району в ансамблі з інтер'єрною керамікою поліклініки та мозаїкою на фасаді.

Але днями поліклініка звернулася до комунальників з проханням демонтувати скульптуру. Ті приїхали, відрубали тіло Дюймовочки та повалили квітку. Тільце розбилося на шматки, а квітка зазнала серйозних пошкоджень.

0 / 0

Друг надіслав мені фото демонтажу, і я поїхав на місце події рятувати мистецький твір – в вечір п'ятниці, з Подолу на Троєщину, не побоявшись заторів. Завдяки депутатці Ксенії Семеновій мені вдалося зв'язатися з директоркою поліклініки і вберегти скульптуру від подальшого руйнування. Я пояснив цінність Дюймовочки, і ми домовилися, що комунальники більше її не чіпатимуть. Потім з другом ми самотужки перенесли розколоті елементи в поліклініку, щоб вберегти від дощу і крадіїв, – пише засновник проєкту Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов.

У Києві врятували від знищення культову скульптуру Дюймовочки
Фото: інстаграм @ukrainianmodernism

Зараз ведуться перемовини з директоркою поліклініки про відновлення скульптури.

Раніше "ТиКиїв" писав, що у столиці хочуть відреставрувати мозаїку "Українська пісня" на історичному будинку по вул. Богдана Хмельницького, 26. Панно роками руйнується й осипається, тому провести реставрацію треба якомога скоріше. Які кроки вже зроблені для відновлення мозаїки — читай тут.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації